Úvod » Súťaže a prehliadky » Literárny Zvolen

Literárny Zvolen

Celoštátna literárna súťaž Literárny Zvolen je určená neprofesionálnym autorom a autorkám od 15 rokov. Cieľom je pomáhať týmto autorom v nadobúdaní vedomostí a podnecovať ich umelecko-odborný rast v oblasti literatúry. Súčasťou podujatia je rozborový seminár a workshopy s odbornými lektormi a výstupom zborník najlepších súťažných prác. Počas vyhodnotenia sa konajú aj besedy s etablovanými autormi, ktorí sa môžu týmto spôsobom podeliť o svoje skúsenosti.

Literárny Zvolen je v súčasnosti ojedinelou literárnou platformou, ktorej cieľom je aj vzdelávanie autorov žánrovej prózy. Porotcami v tejto kategórii sú tvorcovia, ktorí sa venujú žánrovej literárnej tvorbe a majú v nej potrebný rozhľad.

Cieľom Literárneho Zvolena nie je len sústrediť sa na ocenených autorov a autorky, ale aj otvoriť svoje vzdelávacie aktivity pre širokú verejnosť.

Súťaž je organizovaná Národným osvetovým centrom v spolupráci s Literárnym informačným centrom, Krajskou knižnicou Ľudovíta Štúra vo Zvolene a organizáciou Mesto Zvolen. Koná sa od roku 1994.

Aktuality

Literárny Zvolen 2021

Celoštátna súťaž literárnej tvorby Literárny Zvolen 2021 už tento víkend spozná svojich víťazov. Súčasťou podujatia bude aj autorské čítanie spisovateľa Pavla Rankova.

Čítať viac »

Kolá súťaže

Aktuálne tu nie sú žiadne informácie.

Chcem sa prihlásiť

Archív

Informácie na tejto stránke boli zverejnené 18. 9. 2018 a naposledy aktualizované 21. 4. 2022.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.