Úvod » Súťaže a prehliadky » Literárny Zvolen

Literárny Zvolen

Celoštátna literárna súťaž Literárny Zvolen je určená neprofesionálnym autorom a autorkám od 15 rokov. Cieľom je pomáhať týmto autorom v nadobúdaní vedomostí a podnecovať ich umelecko-odborný rast v oblasti literatúry. Súčasťou podujatia je rozborový seminár a workshopy s odbornými lektormi a výstupom zborník najlepších súťažných prác. Počas vyhodnotenia sa konajú aj besedy s etablovanými autormi, ktorí sa môžu týmto spôsobom podeliť o svoje skúsenosti.

Literárny Zvolen je v súčasnosti ojedinelou literárnou platformou, ktorej cieľom je aj vzdelávanie autorov žánrovej prózy. Porotcami v tejto kategórii sú tvorcovia, ktorí sa venujú žánrovej literárnej tvorbe a majú v nej potrebný rozhľad.

Cieľom Literárneho Zvolena nie je len sústrediť sa na ocenených autorov a autorky, ale aj otvoriť svoje vzdelávacie aktivity pre širokú verejnosť.

Súťaž je organizovaná Národným osvetovým centrom v spolupráci s Literárnym informačným centrom, Krajskou knižnicou Ľudovíta Štúra vo Zvolene a organizáciou Mesto Zvolen. Koná sa od roku 1994.

Aktuality

Chcem sa prihlásiť

Informácie na tejto stránke boli zverejnené 18. 9. 2018 a naposledy aktualizované 7. 8. 2023.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.