Úvod » Neprofesionálne umenie » Výtvarná tvorba » V Dubnickom kaštieli budú vystavovať ocenení neprofesionálni výtvarníci

V Dubnickom kaštieli budú vystavovať ocenení neprofesionálni výtvarníci

Vernisáž a odovzdávanie ocenení z 57. ročníka súťaže Výtvarné spektrum sa uskutoční 11. septembra v Dubnici nad Váhom.

Vernisáž a odovzdávanie ocenení z 57. ročníka súťaže Výtvarné spektrum sa uskutoční 11. septembra v Dubnici nad Váhom.

Do súťaže sa v roku 2020 zapojilo takmer 1 000 tvorcov, ktorí prihlásili tri tisícky diel. Výstavnú kolekciu tvorí vybraných 143 výtvarných prác od 101 autorov. Návštevníci sa môžu tešiť na rôznorodú tvorbu, súčasťou výstavy budú maľby, kresby, grafiky, plastiky, diela insitných výtvarníkov, ale aj intermediálna tvorba.

Výstava bude otvorená o 17.00, na vernisáži vystúpi ako hudobný hosť Fascination Acoustic Trio. Súčasťou podujatia je aj rozborový seminár pod vedením odbornej poroty a udeľovanie ocenení najúspešnejším autorom. Počas dvoch dní (11. a 12. septembra) sa uskutočnia aj štyri tvorivé dielne, na ktorých sa účastníci budú môcť oboznámiť s technikou serigrafie, vyskúšať si tvorbu arttexu či posunúť svoje znalosti v maľbe a keramike. Počas druhého programového dňa sa uskutoční komentovaná prehliadku Galérie M. A. Bazovského v Trenčíne.

Výstava potrvá do 4. 10. 2020, po jej ukončení budú môcť záujemcovia vidieť ocenené diela na repríze výstavy vo Vranove nad Topľou v priestoroch Výstavnej siene Hornozemplínskeho osvetového strediska a následne počas III. ročníka festivalu neprofesionálneho umenia TVOR•BA 2020 v Bratislave-Starom Meste.

Výtvarné spektrum je celoštátna postupová súťaž neprofesionálnej výtvarnej tvorby.

Vyhlasovateľom a odborným garantom 57. ročníka súťaže je Národné osvetové centrum, štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR, ktorá podporuje rozvoj kultúrnych, osvetových a umeleckých aktivít v miestnych a regionálnych podmienkach.

Hlavným organizátorom celoštátneho kola súťaže je Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne.

Tento článok bol zverejnený 27. 8. 2020 a naposledy aktualizovaný 21. 4. 2022.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.