Úvod » Neprofesionálne umenie » Folklór a folklórizmus » Stretnutie s piesňou – celoštátna postupová súťaž a prehliadka ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov.

Stretnutie s piesňou – celoštátna postupová súťaž a prehliadka ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov.

Druhý novembrový víkend, 12. a 13. novembra, bude v Dolnom Kubíne patriť hudobného folklóru. Na dolnú Oravu zavíta viac ako dvesto účinkujúcich. V Mestskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne sa uskutoční celoštátna postupová súťaž a prehliadka ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov. Súťažiaci budú prezentovať hudobný folklór z Abova, Zemplína, Šariša, Spiša, Oravy, Kysúc, Podpoľania, Horehronia, Gemera, Hontu, horného Ponitria, stredného Považia, Myjavska, Záhoria, z okolia Trnavy a Bratislavy. Súťaž začne v sobotu, 12. novembra o 13.00 hodine v divadelnej sále mestského kultúrneho strediska kategóriou speváckych skupín, pokračovať bude kategóriami sólistov inštrumentalistov, spevákov a ľudových hudieb.
Súťažiacich bude hodnotiť odborná porota v zložení Alžbeta Lukáčová, Andrea Jágerová Oskár Elschek, Milan Rendoš a Igor Danihel.
Sobotný večer bude patriť spoločenskému stretnutiu folkloristov z celého Slovenska. V nedeľných dopoludňajších hodinách zasadne odborná porota, ktorá vyhodnotí súťaž a nasledovať bude rozborový seminár. Divadelná sála spevom ožije opäť v nedeľu o 14.00 hodine galaprogramom, v ktorom sa predstavia víťazi súťaže, tí najlepší z hudobného folklóru dospelých za rok 2016.
Vyhlasovateľom súťaže je Národné osvetové centrum. Organizačným garantom je Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja s finančnou podporou z Fondu na podporu umenia.
Program súťaže je určený pre širokú verejnosť. Sprievodným podujatím bude prezentácia tradičnej remeselnej tvorby s možnosťou zakúpenia, výstava krojov zo súkromnej zbierky Alžbety Pukáčovej a prezentácia Katedry etnológie a folkloristiky UKF z Nitry.

Stretnutie s piesňou 2016 – protokol

Stretnutie s piesňou 2016 – tlačová správa

 

Dolný Kubín, 31. 10. 2016
Miroslav Žabenský zabensky@osvetadk.sk
043/5864978

Tento článok bol zverejnený 3. 9. 2018 a naposledy aktualizovaný 20. 1. 2023.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.