Úvod » Aktuality » Peter Scherhaufer – nedožitých 80 rokov

Peter Scherhaufer – nedožitých 80 rokov

Peter Scherhaufer s Klárou Roštárovou (vpravo vpredu) a Zitou Trepáčovou
Dnes si pripomíname nedožité 80. narodeniny významného divadelného režiséra a pedagóga Petra Scherhaufera.

Dnes si pripomíname nedožité 80. narodeniny významného divadelného režiséra a pedagóga Petra Scherhaufera (31. 7. 1942 Bratislava – 29. 6. 1999 Brno).

Pôsobil v Česku aj na Slovensku – v divadle Večerní Brno, v martinskom Divadle Slovenského národného povstania, bol spoluzakladateľom experimentálneho divadla Husa na provázku v Brne (neskôr Divadlo na provázku), v ktorom dlhé roky pôsobil. Venoval sa aj práci s ochotníckymi divadelníkmi – z Divadelného súboru Jána Chalupku v Brezne a zo súboru Turčianskych strojární v Martine. Vytvoril tiež program pre diaľkové školenie ochotníckych režisérov realizované Osvetovým ústavom (1971 – 1990, 4 cykly).

O jeho pôsobení v ochotníckom divadle sa dočítate na https://mojeumenie.sk/divadlo-a-prednes/ochotnicke-pribehy-patron-ochotnikov/ a vypočujte si rovnomenný podcast Národného osvetového centra Ochotnícke príbehy (3. časť Patrón ochotníkov a 4. časť Divadlo väčších možností).

FOTOGRAFIA: Peter Scherhaufer s Klárou Roštárovou (vpravo vpredu) a Zitou Trepáčovou (vpravo vzadu) v Dome kultúry ROH v Brezne v roku 1974. (Zdroj: Archív NOC)

Tento článok bol zverejnený 31. 7. 2022.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.