Kultúra Vianoc

Sociokultúrna orientácia Vianoce
Pripravili sme sériu workshopov, ktoré pomáhajú cudzincom porozumieť slovenskému prostrediu a socializovať sa v ňom.

Vianočné obdobie môže byť náročné, zvlášť ak ste v prostredí, ktoré nepoznáte. Národné osvetové centrum v spolupráci s občianskym združením Mareena pripravilo sériu workshopov socio-kultúrnej orientácie pod názvom Kultúra Vianoc, ktoré pomáhajú cudzincom porozumieť slovenskému prostrediu a socializovať sa v ňom. Účastníkom workshopov boli predstavené tradičné zvyky počas predvianočného obdobia, spôsoby a formy socializácie v tomto období a pri vyrábaní vianočných výzdob sme sa rozprávali s odborníkom o tom, ako predísť vianočnej depresii.

Sériu socio-kultúrnych workshopov tvorili tri samostatné podujatia, na ktoré bolo možné sa registrovať cez stránky občianskeho združenia Mareena.

PROGRAM:

15. 11. 2023 o 17:00 – Ako sa socializovať v slovenskom prostredí?
Pred Vianocami sme si bližší a trávime viac času v spoločnosti svojich kamarátov, kolegov a známych. Tipy a triky ako na socializáciu a medzikultúrne rozdiely v komunikácii, to sú hlavné témy prvého workshopu.

22. 11. 2023 o 17:00 – Slovenské vianočné tradície
Znamená rozkvitnutie čerešňovej vetvičky naozaj vydaj? A čo veštenie z jablka počas štedrovečernej večere? Poďte sa s nami naučiť hlavné tradície, ktoré dodržiavame na Slovensku v období prípravy na Vianoce a počas samotných sviatkov.

29. 11. 2023 o 17:00 – (Pred)vianočný stres – ako mu predísť?
S blížiacimi sa sviatkami sa v nás môžu objaviť rozporuplné nálady. O tom, ako predísť predvianočnému stresu a depresiám počas sviatkov, sa porozprávame s odborníkom pri výrobe vianočných dekorácií.

Kultúra Vianoc v Mareene

Tento článok bol zverejnený 12. 12. 2023.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.