Úvod » Aktuality » Divadlo a deti 2024

Divadlo a deti 2024

Divadlo a deti 2024 web-titulka
Celoštátny festival neprofesionálneho činoherného, bábkového, hudobného a pohybového divadla dospelých a mládežníckych divadelných súborov s inscenáciami pre deti sa opäť uskutoční v Rimavskej Sobote.

Počas dvoch júnových dní sa v priestoroch rimavskosobotského Domu kultúry stretne viac ako 100 účinkujúcich z celého Slovenska, ktorí predstavia svoje inscenácie detskému publiku i odbornej porote. Súťažné predstavenia bude hodnotiť trojčlenná odborná porota aj detské fórum Agora, zložené zo žiakov dramatického odboru ZUŠ v Rimavskej Sobote. Členovia odbornej poroty môžu navrhnúť jednu víťaznú inscenáciu do programu festivalu Scénická žatva v Martine.

Účastníci prehliadky Divadlo a deti neprídu do Rimavskej Soboty len súťažiť. Organizátori pre nich pripravili zaujímavý divadelný workshop pod vedením hlasového pedagóga, speváka a herca MgA. Jána Hyžu, PhD., s názvom „Skrytý“ nástroj hlas. Dôležitou súčasťou festivalu je i stretnutie odbornej poroty s tvorcami divadelných inscenácií na rozborových seminároch.

Spestrením programovej ponuky budú hosťujúce predstavenia profesionálnych divadiel na nádvorí Čierneho orla, určené širokej verejnosti. Vo štvrtok 13. júna o 17.00 hod. sa najmenšie deti môžu zapojiť do interaktívneho bábkového predstavenia Postav sa za seba, ktoré pripravilo o. z. Vilka deťom. V piatok 14. júna o 17.00 hod. sa predstaví Teáter komika z Levíc s inscenáciou Prasiatko PiGi a jeho dobrodružstvá. Všetky predstavenia na festivale sú bezplatne prístupné verejnosti.

Hlavným organizátorom festivalu je Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote, odborným garantom je Národné osvetové centrum.

Viac informácií o festivale nájdete na webovej stránke www.nocka.sk v časti Súťaže a NU a na webovej stránke Mestského kultúrneho strediska v Rimavskej Sobote www.domkultury-rs.sk.

Tento článok bol zverejnený 24. 5. 2024.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.