Úvod » O nás » Tlačové správy » 55. výročie V-klubu

55. výročie V-klubu

Legendárny V-klub na bratislavskom Námestí SNP si pripomína 55. rokov od svojho vzniku. Výročné podujatie sa presúva na máj 2021.

Legendárny V-klub na bratislavskom Námestí SNP si pripomína 55. rokov od svojho vzniku. Výročné podujatie sa presúva na máj 2021.

Prvý klub dostali vysokoškoláci do užívania v roku 1965 v Bratislave. Véčko malo svoje špeciálne postavenie a nenapodobiteľnú atmosféru. Stretávali sa tam herci po divadelnom predstavení, známi športovci, ale najmä česko-slovenské hviezdy vtedajšej Bratislavskej lýry, kapely a muzikanti. V-klub sa stal koncom šesťdesiatych rokov legendou a dnes si pripomína svoje 55. výročie. Vzhľadom na súčasnú situáciu spojenú s pandémiou Covid-19 sa tohtoročné plánované dvojdňové výročné podujatie presúva na máj 2021. Národné osvetové centrum bude tento rok uverejňovať spomienky na atmosféru Véčka na Facebooku alebo na www.v-klub.sk.

V súčasnosti je V-klub multifunkčný a multižánrový kultúrny priestor, ktorý ponúka širokú škálu spoločenských podujatí. V súvislosti s poslaním Národného osvetového centra poskytuje priestor na prezentáciu aktivít v oblasti tvorivej, vzdelávacej i výskumnej činnosti.

Tento článok bol zverejnený 5. 6. 2020 a naposledy aktualizovaný 21. 7. 2020.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.