Úvod » Aktuality » Výstava v Dome umenia: Cheating the status quo.

Výstava v Dome umenia: Cheating the status quo.

Výstava Cheating the status quo web
Katedra fotografie a nových médií Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave Vás pozýva na spoločnú výstavu Cheating the status quo.

Výstava predstaví šesť diplomových prác študentov a študentiek z troch ateliérov – z Ateliéru fotografie a kritickej praxe, Ateliéru fotografie, reality, konštrukcie a Ateliéru audiovizuálnych presahov.

Cheating the status quo. je reakciou mladých autorov a autoriek, pracujúcich s médiom fotografie a jeho presahmi, na súčasný stav a dianie v spoločnosti, naprieč tematickými spektrami. Autori a autorky menia paradigmy súčasnosti, ktoré sa stávajú normatívnymi a formujúcimi. Narúšajú ich a ponúkajú nové vízie i pohľady. Spochybňujú status quo. To, čo ich spája, je kritický pohľad na problematiky hýbajúce našou realitou a definujúce hranice fyzických a mentálnych priestorov, v ktorých sa súčasný človek snaží pohybovať a prežívať.

Vystavujúci/vystavujúce:

  • Natália Dominiková
  • Piotr Gaska
  • Marcel Korec
  • Matúš Kuchta
  • Barbora Podola
  • Kristína Seidlová
Miesto:Dom umenia
Národné osvetové centrum, Nám. SNP č. 12, 812 34 Bratislava
Trvanie výstavy:6. 6. 2024 – 29. 6. predĺžená do 14. 7. 2024, viac informácií na podstránke Domu umenia

Sprístupnenie výstavy sa uskutoční vo štvrtok, 6. 6. 2024, o 18.00 hod. v Dome umenia, na 2. poschodí budovy Národného osvetového centra, Nám. SNP č. 12, 812 34 Bratislava. Vernisáž výstavy sa bude konať v piatok 21. 6. 2024 o 16.00 hod. v Dome umenia (FB event).

Pondelok – UtorokZatvorené
Streda – Piatok15.00 – 19.00
Sobota – Nedeľa14.00 – 20.00
Kvôli vysokým teplotám má výstava upravené otváracie hodiny, aktuálne platné otváracie hodiny nájdete na podstránke Domu umenia.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Grafika: Lea Benková
Partneri výstavy: Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave, Katedra fotografie a nových médií, Dom umenia, Národné osvetové centrum

Výstava Cheating the status quo web

Tento článok bol zverejnený 30. 5. 2024 a naposledy aktualizovaný 8. 7. 2024.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.