Úvod » Aktuality » V Bratislave sa oslavovalo neprofesionálne umenie

V Bratislave sa oslavovalo neprofesionálne umenie

V Bratislave sa počas posledného októbrového týždňa konal festival neprofesionálneho umenia TVOR•BA. Jeho súčasťou boli workshopy, tvorivé dielne, koncerty, výstavy, filmové projekcie, divadelné a folklórne predstavenia, na ktorých sa predstavili víťazi celoštátnych súťaží vyhlasovaných Národným osvetovým centrom.

Festival sa konal po minuloročnom pilotnom ročníku už po druhý raz. „Oproti prvému ročníku sme sa určite posunuli vpred. Ani nie tak kvalitou účinkujúcich, lebo tí boli výborní aj minulý rok, ale skôr tým, že sme už tento rok vedeli, do čoho ideme a čo chceme urobiť inak a lepšie. Napríklad sme mali prezentáciu vonku, v exteriéri. Pred Starou tržnicou tancovali dievčatá z detského folklórneho súboru Oriešok, snažili sme sa ukázať ľuďom, že sa tu niečo deje. Toto by sme určite v budúcom roku chceli robiť v oveľa väčšej miere,“ uviedla programová garantka festivalu Tatiana Šišková z Národného osvetového centra.

Na festivale bolo v porovnaní s minulým rokom oveľa viac workshopov, seminárov a prednášok. Výrazne bol posilnený vzdelávací rozmer festivalu. Koncept celého festivalu však zostal rovnaký. Jeho hlavným cieľom je  prezentovať víťazov postupových súťaží a prepájať ich.

A ako bude vyzerať festival na budúci rok? „Chcela by som vytiahnuť festival viac do exteriéru. Tento rok sme mali možno dve-tri veci vonku, na budúci rok by ich mohlo byť výrazne viac. Cestou môže byť spolupráca s mestom, respektíve s mestskou časťou Staré Mesto. Ak by sa to podarilo, festival by sa dostal viac k širšej verejnosti,“ uviedla Tatiana Šišková.

(Zdroj fotografií: Jakub Jančo)

Tento článok bol zverejnený 21. 11. 2019.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.