Úvod » Aktuality » Oficiálny súťažný výber celoštátneho kola Cineama 2023

Oficiálny súťažný výber celoštátneho kola Cineama 2023

ilustračný obrázok 31. Cineama 2023 - Poľovačka
Do celoslovenského výberu 31. ročníka celoštátnej postupovej súťaže amatérskej filmovej tvorby Cineama postúpilo 73 filmov.

31. ročník celoštátnej postupovej súťaže amatérskej filmovej tvorby Cineama smeruje do finále. Zo 118 filmov, ktoré získali ocenenia na krajských kolách, postúpilo do celoslovenského výberu 73 najlepších. Súťažný program zostavila komisia v zložení Vladimíra Hradecká, Vladislava Plančíková, Debora Pastirčáková a Pavel Smejkal. Sú v ňom zastúpené hrané, animované, dokumentárne a publicistické filmy, videoklipy a experimenty od autoriek a autorov od detského až po seniorský vek.

Približne osemhodinový súťažný program bude ťažiskom festivalu, ktorý v spolupráci s Hornošarišským osvetovým strediskom v Bardejove pripravujeme na 15. – 17. septembra 2023 v príjemnom kúpeľnom prostredí. Súčasťou festivalu Cineama budú už tradične špeciálne projekcie, diskusie, tvorivé dielne, filmový kvíz, koncert a záverečná párty. Jednotiacou témou, ktorá sa bude vinúť sprievodným programom, je budúcnosť. Workshopy vytvoria priestor na kontakt s novými audiovizuálnymi médiami a technológiami, návštevníčky a návštevníci sa budú môcť ponoriť do umelecky podnetných projektov vo virtuálnej realite alebo zahrať vo videohernej zóne. Po predošlom „retro“ ročníku sa sústredíme na filmový jazyk nastupujúcej generácie a na prieniky filmu s inými médiami, ktoré mladých ľudí často lákajú viac než kinematografia v jej klasickej podobe.

Postupujúcim filmárom a filmárkam blahoželáme a spolu s nimi do Kina Žriedlo v Bardejovských Kúpeľoch srdečne pozývame každého, kto filmy tvorí alebo ich len rád sleduje a premýšľa o nich.

Tento článok bol zverejnený 12. 7. 2023.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.