Úvod » Súťaže a prehliadky » OdDYCHpoDYCH

OdDYCHpoDYCH

OdDYCHpoDYCH je celoštátna postupová súťaž a prehliadka detských, mládežníckych a malých dychových hudieb. Toto vrcholné podujatie svojho druhu na Slovensku sa koná od roku 2021, ide o zlúčenie predošlých súťaží: Lednické Rovne a FestMlaDych. Súťaž OdDYCHpoDYCH má charakter verejného predstavenia a je určená pre detské, mládežnícke a malé dychové hudby. Hlavným cieľom súťaže je podporovať a rozvíjať umelecký rast dychových hudieb, prezentovať ich umeleckú úroveň a výsledky činnosti. Ďalšími cieľmi sú možnosť konfrontácie tvorivých prístupov dychových telies, poskytnutie metodickej pomoci kolektívom a ich vedúcim, dirigentom či pedagógom a zároveň rozvíjanie kontaktov medzi priaznivcami dychovej hudby.

Predošlé súťaže:

FestMlaDych bola celoštátna postupová súťaž a prehliadka detských a mládežníckych dychových hudieb. Bola vrcholným podujatím svojho druhu na Slovensku a uskutočňovala sa od roku 2018. Predchodcami súťaže FestMlaDych boli Hečkova Súča a Celoštátna súťaž detských a mládežníckych dychových hudieb. FestMlaDych mala charakter verejného predstavenia a bola určená pre dychové hudby detí a mládeže. Hlavným cieľom súťaže bolo rozvíjanie zručností, nadobúdanie vedomostí, umelecko-odborný rast detských a mládežníckych dychových hudieb, prezentácia výsledkov práce orchestrov, konfrontácia ich tvorivých prístupov a zároveň metodická pomoc kolektívom a ich vedúcim, dirigentom či pedagógom.

Lednické Rovne bola celoštátna postupová súťaž a prehliadka malých dychových hudieb. Toto vrcholné podujatie svojho druhu na Slovensku sa konalo od roku 1971. Súťaž Lednické Rovne mala charakter verejného predstavenia a bola určená pre malé dychové orchestre do 18 členov (vrátane dirigenta a moderátora) bez obmedzenia veku. Hlavným cieľom súťaže bolo podporovať a rozvíjať umelecký rast malých dychových hudieb, prezentovať ich umeleckú úroveň a výsledky činnosti, umožniť konfrontáciu ich tvorivých prístupov a zároveň rozvíjať kontakty medzi priaznivcami dychovej hudby.

Aktuality

OdDYCHpoDYCH 2022

Celoštátne kolo postupovej súťaže a prehliadky dychovej hudby OdDYCHpoDYCH sa tentoraz bude konať už tradične v Lednických Rovniach, ale aj v Púchove. Po prvýkrát sa na jednom podujatí súťažne predstavia malé, detské i mládežnícke dychové hudby.

Čítať viac »

Propozície

Upozornenie: dňa 11.02.2021 nastala výmena nôt (doplnenie o chýbajúce party) v časti Detské dychové hudby – Karol Pádivý – Prvý šotys.

OdDYCHpoDYCH 2021_propozície

Príloha č. 1_OdDYCHpoDYCH_protokol

Príloha č. 2_OdDYCHpoDYCH_hodnotiaca správa

Príloha č. 3_OdDYCHpoDYCH 2021_hodnotiaci hárok dychového zoskupenia

Prílohu č. 4 – Zoznam odporúčaných porotcov vám na vyžiadanie pošle odborný pracovník pre hudbu a spev Mgr. art. Michal Stahl – michal.stahl@nocka.sk

Zoznam povinných skladieb pre jednotlivé dychové hudby:

Chcem sa prihlásiť

Archív starších propozícií

Od roku 2021 sú do jedného podujatia OdDYCHpoDYCH, celoštátnej súťaže a prehliadky pre detské, mládežnícke a malé dychové hudby, zlúčené pôvodné podujatia FestMlaDych a Lednické Rovne.

Archív starších príspevkov

Od roku 2021 sú do jedného podujatia OdDYCHpoDYCH, celoštátnej súťaže a prehliadky pre detské, mládežnícke a malé dychové hudby, zlúčené pôvodné podujatia FestMlaDych a Lednické Rovne.

Informácie na tejto stránke boli zverejnené 24. 11. 2020 a naposledy aktualizované 22. 3. 2023.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.