Úvod » Aktuality » Nositelia tradícií 2023

Nositelia tradícií 2023

Nositelia tradícií 2023 Plagát 2
Celoštátna postupová súťaž a prehliadka folklórnych skupín Nositelia tradícií sa uskutoční už tento víkend vo Vranove nad Topľou.

Otvorenie súťažnej prehliadky sa bude konať 28. októbra 2023 o 15.00 hod. v priestoroch Domu kultúry vo Vranove nad Topľou. V rámci súťažného bloku sa vám predstaví desať folklórnych skupín z celého Slovenska, ktoré uspeli na jednotlivých krajských kolách. Od 12.00 hod. do 15.00 hod je pre priaznivcov etnografických filmov pripravené premietanie v kinosále domu kultúry. O 20.00 hod. sa môžete tešiť na koncert obľúbenej kapely Muzička z Bratislavy, po ktorom bude nasledovať tanečná zábava.

Nedeľné doobedie bude patriť už tradične rozborovému semináru, na ktorom budú mať folklórne skupiny možnosť vypočuť si cenné rady, postrehy a odporúčania členov odbornej poroty. Galaprogram podujatia sa začne o 13.00 hod. najnovším programom folklórneho súboru Vranovčan z Vranova nad Topľou s názvom POKLONA. Podujatie ukončíme vyhlásením výsledkov celoštátnej súťaže a prehliadky folklórnych skupín Nositelia tradícií 2023.

Súčasťou nedeľného programu bude aj svätá omša v Bazilike Minor Narodenia Panny Márie, ktorá sa uskutoční o 8.00 hod. a účastníci budú môcť navštíviť od 10.00 hod. Dom ľudových tradícií v Zámutove.

Odborná porota zasadne v zložení: Mgr. art. Miroslava Palanová – predsedníčka, Mgr. art. Agáta Krausová, ArtD., Mgr. Peter Obuch, PhD., a Mgr. Alžbeta Lukáčová, PhD.

Vyhlasovateľom, odborným garantom a hlavným finančným partnerom celoštátneho kola súťaže a prehliadky folklórnych skupín Nositelia tradícií je Národné osvetové centrum. Hlavným organizátorom je Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou.

Ďalšie informácie o súťaži Nositelia tradícií nájdete na webovej stránke www.nocka.sk v časti Súťaže a NU a na facebookovej udalosti NOSITELIA TRADÍCIÍ 2023.

Nositelia tradícií 2023 Plagát 1
Nositelia tradícií 2023 Plagát 2

Tento článok bol zverejnený 24. 10. 2023.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.