Úvod » Aktuality » MUZIČKY 2022: Tvorivá dielňa pre detské ľudové hudby

MUZIČKY 2022: Tvorivá dielňa pre detské ľudové hudby

Tvorivá dielňa Muzičky, ktorá sa pravidelne koná už od roku 2010, je určená pre muzikantov a členov detských ľudových hudieb vo veku do 16 rokov. Od roku 2016 prebieha toto vzdelávacie podujatie spoločne s tanečnou dielňou Malí tanečníci.

V priebehu jedného týždňa sa mladí muzikanti pod vedením hudobných lektorov venujú základom štýlovej interpretácie ľudových piesní. Súčasťou podujatia sú spoločné večery, počas ktorých majú deti možnosť oboznámiť sa s pôvodnými formami hudobného folklóru prostredníctvom starých zvukových a videonahrávok. Výučba prebieha v piatich nástrojových skupinách (husle – začiatočníci, husle – pokročilí, kontra, basa, cimbal). S každou skupinou pracuje jeden lektor, špecializujúci sa na konkrétny hudobný nástroj. Podľa priebehu tvorivej dielne a progresu muzikantských zručností účastníkov sa prispôsobuje výučba a spoločná práca jednotlivým skupinám.

Okrem vzdelávacej časti je pod vedením animátorov pripravený zaujímavý sprievodný program (výlet v prírode, remeselné práce, opekačka, kúpanie vo vodnej nádrži Teplý vrch a pod.). Výsledky tvorivej dielne sú prezentované na záverečnom predstavení pre rodičov i hostí. V prípade záujmu sa na vlastné náklady môžu na tvorivej dielni zúčastniť aj hudobní pedagógovia vybraných detských ľudových hudieb.

Muzičky sa tohto roku budú konať v termíne 24. – 30. júla 2022 v rekreačnom stredisku Drieňok v obci Teplý Vrch (www.drienokteplyvrch.sk).

Hlavnými organizátormi sú OZ RODON Klenovec, Národné osvetové centrum a Gemersko-malohontské osvetové stredisko.

Účastnícky poplatok je 50 eur na osobu, v rámci ktorého je zabezpečené ubytovanie, strava (plná penzia), lektori a animátori.

Maximálny počet účastníkov je 30 osôb.

Pri výbere účastníkov sa uprednostňujú kolektívy – ľudové hudby. Jednotlivcov je možné vybrať v prípade, ak sa zvýšia voľné miesta.

V prípade záujmu píšte na emailovú adresu michal.noga@nocka.sk

Tento článok bol zverejnený 11. 5. 2022.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.