Úvod » Aktuality » Začal sa jubilejný 30. ročník Literárneho Zvolena

Začal sa jubilejný 30. ročník Literárneho Zvolena

Literárny Zvolen 2024 600x395 web
Témou vizuálnej identity 30. ročníka súťaže je Hviezdoslav, čím nadväzujeme na Hviezdoslavov Kubín, ktorý oslavuje svoje 70. jubileum.

Témou vizuálnej identity 30. ročníka súťaže je Hviezdoslav, čím nadväzujeme na celoštátnu postupovú súťaž Hviezdoslavov Kubín, ktorá oslavuje v roku 2024 svoje 70. jubileum. Za vizuálom stojí grafička Bernadette Erdélyiová, ktorá vytvára identitu súťaže už tretí rok.

Literárny Zvolen je celoslovenská literárna súťaž, do ktorej sa môžu zapojiť autori a autorky pôvodnej literárnej tvorby vo veku od 15 rokov. Texty hodnotí odborná porota, ktorá vyberie tridsiatku najlepších textov. Ich autorov a autorky pozývame na víkendový vzdelávací pobyt do Zvolena, spojený s vyhodnotením súťaže. Okrem rozborových seminárov a literárnych workshopov bude pre nich pripravený aj bohatý sprievodný program.

Najväčším ocenením odovzdávaným na súťaži je Hlavná cena, ktorá má každoročne troch laureátov či laureátky – jedného v každej kategórii. Tí získajú odborný mentoring na pol roka od etablovaného spisovateľa či spisovateľky.

Odbornú porotu pre 30. ročník súťaže tvoria:

  • Marta Součková
  • Karol D. Horváth
  • Viliam Nádaskay
  • Eva Luka
  • Eva Urbanová
  • Martin Hatala
  • Alexandra Pavelková

Autori a autorky sa môžu do súťaže zapojiť svojou poéziou, prózou či poviedkou v žánroch sci-fi, horor alebo fantasy. Viac informácií nájdete v propozíciách súťaže.

Uzávierka súťaže je 31. marca 2024.
Vyhodnotenie súťaže sa uskutoční v dňoch 9. až 11. augusta 2024 vo Zvolene.

Svoje texty prihlasujte na: www.nocka.sk/chcemsaprihlasit.

Tento článok bol zverejnený 1. 2. 2024.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.