Úvod » Neprofesionálne umenie » Folklór a folklórizmus » Informácie k realizácii súťaží pre oblasť folklórneho umenia a scénického folklorizmu

Informácie k realizácii súťaží pre oblasť folklórneho umenia a scénického folklorizmu

28. ročník Celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky sólistov tanečníkov v ľudovom tanci Šaffova ostroha 2020 sa ruší.

27. ročník Celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky choreografií folklórnych súborov a tanečných zoskupení Jazykom tanca 2020 sa bude realizovať nasledovne:

– celoštátne kolo sa uskutoční v dňoch 13. – 15. novembra 2020 vo Zvolene, organizátorom je Podpolianske osvetové stredisko vo Zvolene;

– krajské kolá budú realizované najneskôr do 16. októbra 2020;

– regionálne kolá (ak sa budú realizovať) je potrebné uskutočniť v dostatočnom predstihu pred krajským kolom (odporúčame min. 3 týždne) a s ohľadom na vývoj celospoločenskej situácie.

30.ročník Celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky hudobného folklóru detí Vidiečanova Habovka 2020 sa uskutoční nasledovne:

-celoštátne kolo sa bude realizovať v dňoch 6. – 7. februára 2021 v Habovke, organizátorom je Oravské kultúrne stredisko;

-krajské kolá budú realizované najneskôr do 13. decembra 2020;

-regionálne kolá budú realizované v priebehu októbra a novembra 2020 v dostatočnom predstihu pred krajským kolom a s ohľadom na vývoj celospoločenskej situácie.

Všetky dodatky k propozíciám, ktoré zohľadňujú uvedené informácie nájdete v aktualitách jednotlivých súťaží na stránke https://www.nocka.sk/sutaze-a-prehliadky/ .

Tešíme sa na všetky súbory, skupiny, jednotlivcov a ich vystúpenia, ktoré nám každoročne prinášajú hodnotné umelecké zážitky a stretnutia so živým odkazom tradičnej ľudovej kultúry.

Tento článok bol zverejnený 2. 4. 2020 a naposledy aktualizovaný 20. 1. 2023.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.