Úvod » Aktuality » Kritická dielňa javisko.sk

Kritická dielňa javisko.sk

Belopotockého Mikuláš 2024 titulka
Pozvánka na workshop, ktorý ponúka možnosť zažiť počas festivalu Belopotockého Mikuláš 2024 vlastný festival myslenia, písania a objavovania.

Baví ťa premýšľať o divadle? Chceš sa na štyri dni ocitnúť v koži divadelného kritika? Workshop Kritická dielňa Javisko.sk ti ponúka možnosť zažiť počas festivalu Belopotockého Mikuláš 2024 tvoj vlastný festival myslenia, písania a objavovania. Chyť si svoje miesto a prihlás sa ešte dnes.

Účastníci dielne sa budú pod vedením šéfredaktorky divadelnej platformy javisko.sk Diany Laciakovej venovať reflexii inscenácií hlavného programu a tém Belopotockého Mikuláša 2024. Získajú praktické skúsenosti s kritickým myslením o divadle a hodnotením divadelného diela, vyskúšajú si písanie recenzie, úvahy či tvorbu rozhovoru. Najpodnetnejšie práce budú publikované na online platforme pre neprofesionálne divadlo a umelecký prednes javisko.sk. Seminár je určený pre neprofesionálnych divadelníkov od 18 rokov.

Diana Laciaková

Diana Laciaková

Teatrologička, slovakistka a estetička, ktorá pôsobí v Národnom osvetovom centre ako šéfredaktorka platformy pre neprofesionálne divadlo a umelecký prednes javisko.sk. Od roku 2006 pracuje pre Akademický Prešov – Súťaž umeleckej tvorivosti vysokoškolákov. Od roku 2018 je členkou výboru Slovenského centra AICT. Zameriava sa na témy súčasného a alternatívneho divadla, dokumentárneho divadla, divadla a estetiky. Zaoberá sa tiež divadlom poézie, umeleckým prednesom a fenoménom študentského a ochotníckeho divadla. Spolupracuje s RTVS, VŠMU, Divadelným ústavom a ďalšími kultúrnymi, pedagogickými a osvetovými inštitúciami. Venuje sa lektorskej a porotcovskej činnosti a tiež jazykovej redakcii umeleckých a odborných textov.

Tento článok bol zverejnený 21. 5. 2024.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.