Úvod » Vzdelávanie » Občianske vzdelávanie » Ako sa nenechať zmanipulovať

Ako sa nenechať zmanipulovať

Oddelenie vzdelávania, výskumu a štatistiky Národného osvetového centra uskutočnilo v rámci priority Občiansky aktivizmus v dňoch 24. a 25. septembra 2020 dva workshopy na tému ako sa nenechať zmanipulovať.

Ich zámerom bolo rozvíjať u mladých ľudí citlivosť na prejavy rasizmu a xenofóbie, zvyšovať ich mediálnu a informačnú gramotnosť, znižovať radikalizáciu spoločnosti a upozorňovať na  manipuláciu s verejnou mienkou. Workshopy zdôraznili dôležitosť dodržiavania a rozvíjania občianskych a ľudských práv a poukázali na potenciál kultúrno-osvetovej činnosti v rozvíjaní občianskeho vzdelávania.

Obsah workshopov tvorili témy orientované na rozvoj kritického myslenia, rozpoznávanie a vyhodnocovanie nedemokratických prejavov a informácií v médiách a obranu pred manipuláciou a hoaxmi. Adam Dobrota a Karolína Schwabová, lektori, ktorí sa dlhodobo venujú rozvoju kritického myslenia a prevencii xenofóbie a rasizmu v spoločnosti,  sprostredkovali zaujímavý obsah 36 účastníkom (prezenčne žiakom základnej školy na Hlbokej ceste v Bratislave a prostredníctvom online streamu študentom gymnázia Grösslingová v Bratislave).

 

 

Tento článok bol zverejnený 19. 10. 2020.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.