Úvod » Súťaže a prehliadky » AMFO » Výstava fotografií TOK – vyhodnotenie súťaže

Výstava fotografií TOK – vyhodnotenie súťaže

Zdroj: Katarína Cabala

Na výstave TOK sme mohli vidieť a zažiť takmer 400 fotografií v netypickej inštalácií prepájajúcej dva ročníky AMFO 2019 a 2020 . Výstava bola sprístupnená od utorka 25. 5. 2021 do nedele 6. 6. 2021 v priestoroch Justiho siene Primaciálneho paláca, kde ju navštívilo 156 divákov.
Mnohí z nich sa zapojili do tvorivých úloh či využili príležitosť na víkendové stretnutie a debatu o fotografii s našimi AMFO ambasádorkami – Katarínou Cabala a Michaelou Prableskovou.

Súčasťou výstavy bola súťaž, do ktorej sa mohol zapojiť každý, kto objavil nové obsahové alebo vizuálne prepojenie medzi dvomi fotografiami – jednou z ročníka 2019 a jednou z 2020.
Každý z účastníkov súťaže sa s úlohou popasoval autenticky a tvorivo, pričom vytvoril priestor pre zviditeľnenie diela súčasných amatérskych fotografov a fotografiek v novej podobe, kompozícií či s myšlienkovým posunom, vďaka ktorému nám sprístupnil aj vlastné vizuálne či obsahové preferencie.

36 prepojení TOK-u od Zlatice Roy.

Každý zo súťažiacich získava za svoje tvorivé prepojenia fotografií cenu, ktorou je tričko #radostztvorivosti. Veríme, že im bude pripomínať nadšenie a radosť, ktoré častokrát pociťujeme práve v tvorivom procese pri spoznávaní našej autentickosti.
Všetky súťažné fotografie, spolu s pohľadmi do výstavy, či návštevnej knihy môžete vidieť v AMFO skupine na Facebooku v téme #tok.
Ďakujeme za návštevu výstavy a podporu našej neustále rastúcej komunity foto nadšencov na Slovensku.

Tento článok bol zverejnený 10. 6. 2021 a naposledy aktualizovaný 21. 4. 2022.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.