Úvod » Aktuality » Všetko najlepšie, Soňa Pariláková!

Všetko najlepšie, Soňa Pariláková!

foto Soňa Pariláková
Mgr. Soňa Pariláková, PhD., pedagogička, aktívna recitátorka, moderátorka, lektorka seminárov a dielní či odborná porotkyňa dnes oslavuje svoje päťdesiate narodeniny.

Mgr. Soňa Pariláková, PhD., pedagogička, aktívna recitátorka, moderátorka, lektorka seminárov a dielní či odborná porotkyňa dnes oslavuje svoje päťdesiate narodeniny.

Soňa Pariláková sa dlhoročne venuje odbornému hodnoteniu i vzdelávaniu umeleckého prednesu na Hviezdoslavovom Kubíne. Okrem toho, že je členkou poradného zboru Hviezdoslavovho Kubína, v minulosti sama stála na doskách, ktoré znamenajú Kubín, a úspešne prednášala. V rokoch 2000 – 2015 bola odborná asistentka Katedry slovenskej literatúry a literárnej vedy FF PU v Prešove. Vedie interpretačné dielne v rámci vzdelávania učiteľov, je laureátkou recitačných súťaží (viaceré ocenenia na celoslovenských i medzinárodných súťažiach v umeleckom prednese: Hviezdoslavov Kubín, Akademický Prešov, Ponitrie Valentína Beniaka, Mezinárodní festival poezie Valašské Meziříčí); lektorkou seminárov a dielní v umeleckom prednese. Momentálne pôsobí v Divadle VIOLA v Prešove ako lektorka umeleckého prednesu a zážitkových čítaní, interpretka a moderátorka.

Soni, veľa zdravia, šťastia a lásky!

Tento článok bol zverejnený 9. 11. 2022 a naposledy aktualizovaný 11. 11. 2022.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.