Úvod » O nás » Tlačové správy » VIVA IL CANTO 2021

VIVA IL CANTO 2021

Celoštátna postupová súťaž a prehliadka dospelých speváckych zborov Viva il canto oslávi päťročné jubileum. Už po tretí raz sa uskutoční v Spišskej Novej Vsi.

Celoštátna postupová súťaž a prehliadka dospelých speváckych zborov Viva il canto oslávi päťročné jubileum. Už po tretí raz sa uskutoční v Spišskej Novej Vsi.

 „Bude to prvé podujatie speváckych zborov, ktoré sa podarilo zrealizovať v „koronovom období“. Veríme, že táto udalosť bude motiváciou k znovuoživeniu umeleckej produkcie zborových telies na Slovensku, ktoré prechádzajú veľmi ťažkou existenčne náročnou skúškou,“ povedal odborný pracovník pre hudbu a spev Mgr. art. Michal Stahl.

Slávnostné otvorenie sa bude konať 15. októbra o 19.00 hod. v Koncertnej sále Reduty. Patriť bude komornému miešanému speváckemu zboru Cantica Collegium Musicum Martin, ktorý oslavuje 30. výročie pod vedením zbormajstra Štefana Sedlického.

Nasledujúci deň od 14.30 bude v tých istých priestoroch prebiehať súťažná prehliadka speváckych zborov. Neoddeliteľnou súčasťou podujatia je už tradične aj rozborový seminár, počas ktorého odborná porota v zložení: Darina Andučič-Tóthová, DiS. art.; Mgr. art. Lukáš Borzík, ArtD.; Mgr. Viera Džoganová; prof. MgA. Blanka Juhaňáková, ArtD., s predsedom prof. Mgr. art. Štefanom Sedlickým, ArtD., odovzdá zbormajstrom cenné rady a pripomienky s cieľom pomôcť ich umeleckému vývoju a rastu.

Záverečný galakoncert spojený so slávnostným vyhlásením výsledkov sa začne o 19.30.

Pre zbormajstrov a spevákov zúčastnených zborov je pripravený workshop o hlasovej výchove zborových spevákov s lektorkou Darinou Andučič-Tóthovou.

Vyhlasovateľom a odborným garantom celoštátneho kola súťaže a prehliadky speváckych zborov Viva il canto je Národné osvetové centrum. Hlavným organizátorom je Spišské kultúrne centrum a knižnica v Spišskej Novej Vsi. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a záštitu nad podujatím prevzal primátor Spišskej Novej Vsi Ing. Pavol Bečarik.

Ďalšie informácie o súťaži Viva il canto nájdete na:

https://osveta.skcak.sk/

https://www.nocka.sk/sutaze-a-prehliadky/viva-il-canto/

Tento článok bol zverejnený 27. 9. 2021.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.