Úvod » Aktuality » Vidiečanova Habovka 2023

Vidiečanova Habovka 2023

Vidiečanova Habovka 2023
Celoštátna postupová súťaž a prehliadka hudobného folklóru dospelých už tento víkend v Habovke.

Otvorenie súťažnej prehliadky sa bude konať v piatok 17. novembra 2023 o 16.00 hod. v priestoroch Domu kultúry v Habovke. V rámci prvého súťažného bloku sa predstavia spevácke skupiny, spevácke duá, sólisti speváci a sólistky speváčky. Od 19.30 hod. do 21.00 hod. je pre vás prichystaný program venovaný dejinám súťaže a muzikantovi Jozefovi Vidiečanovi s názvom Prečo Habovka, prečo Vidiečan?

Druhý súťažný blok odštartuje v sobotu o 12.00 hod. Vystúpia v ňom ľudové hudby, sólisti inštrumentalisti a sólistky inštrumentalistky. O 15.30 hod. sa môžete tešiť na Školu spevu z Hút a Malého Borového, ktorou vás prevedú skúsené lektorky, sestry Andrea a Margita Jágerové. Slávnostný galaprogram podujatia spojený s vyhlásením výsledkov celoštátnej súťaže a prehliadky hudobného folklóru dospelých Vidiečanova Habovka 2023 sa začne o 19.00 hod. V rámci neho uvidíte najlepších súťažiacich tohto ročníka a koncert Obrázky zo Slovenska v podaní zoskupenia Spectrum Quartett, NOGABAND a Ulijanky. Zažijete nevšedné spojenie klasickej a ľudovej hudby, postavené na hľadaní vzájomných inšpirácií a prepojení medzi týmito dvomi zdanlivo nesúvisiacimi hudobnými svetmi. Večer zakončíme spoločnou hudobno-tanečnou zábavou s ľudovou hudbou Pasyja.

Súčasťou nedeľného programu bude už štandardne rozborový seminár s odbornou porotou, ktorá zasadne v zložení: prof. PaedDr. Bernard Garaj, CSc. – predseda poroty, Mgr. Alžbeta Lukáčová, PhD., PhDr. Andrea Jágerová, doc. Ing. Karol Kočík, CSc., doc. PhDr. Margita Jágerová, PhD.

Vyhlasovateľom, odborným garantom a hlavným finančným partnerom celoštátneho kola súťaže a prehliadky hudobného folklóru dospelých je Národné osvetové centrum. Hlavným organizátorom je Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne.

Ďalšie informácie o súťaži Vidiečanova Habovka nájdete na webovej stránke nocka.sk v časti Súťaže a NU a na facebookovej udalosti Vidiečanova Habovka 2023.

Vidiečanova Habovka 2023 poster

Tento článok bol zverejnený 15. 11. 2023.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.