Úvod » Aktuality » Premiéra dokumentárnych filmov z projektu My Street Films SK

Premiéra dokumentárnych filmov z projektu My Street Films SK

MSF-SK-2022-23 (Eva Gabrižová)
Kolekciu dokumentárnych filmov z projektu My Street Films SK 2022 predstavíme na premiére 9. novembra o 20.00 v bratislavskej A4.

Sedem mesiacov po úvodnom stretnutí, na ktoré naši účastníci a účastníčky prichádzali s krátkymi námetmi, prvýkrát predstavíme ich dokončené filmy na slávnostnej premiére, ktorá sa uskutoční 9. novembra o 20.00 v bratislavskej A4 – Priestore súčasnej kultúry ako súčasť programu medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet.

Do tohto cieľa napokon úspešne dobehlo šesť projektov, ktoré využili tri víkendové workshopy a množstvo priebežných konzultácií s kmeňovou lektorskou trojicou (Barbora Sliepková, Marek Kuboš, Dominik Jursa) a v záverečnej fáze aj so strihovými konzultantmi (Maroš Šlapeta, Peter Kotrha).

Kolekcia šiestich filmov odráža jedinečný pohľad autoriek a autorov na ich bezprostredný životný priestor. Tematicky aj žánrovo sú snímky rôznorodé: pohľad do subkultúry, ktorá hľadá únik z mestskej každodennosti, poetické rozprávanie o magickom náboji miest detstva, prenikavý portrét muža bez domova, štúdia prostredia najmenšej slovenskej obce, experimentálne uchopená úvaha o zmocňovaní sa architektonických a historických monumentov a osobný film, ktorý oslavuje manuálnu prácu vo vinohrade. Filmy spája tvorivá sloboda a hľadačský duch mladých filmárov a filmárok, často bez predošlých skúseností s nakrúcaním.

V pondelok 7. 11. 2022 si na Rádiu FM (v Dopo_FM a v Popo_FM) môžete vypočuť relácie o vzdelávacom projekte My Street Films SK a o premiére krátkych dokumentárnych filmov, ktoré v rámci projektu vznikli.

My Street Films SK organizuje Národné osvetové centrum v spolupráci s Hornošarišský osvetovým strediskom v Bardejove. Projekt z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia.

Tento článok bol zverejnený 7. 11. 2022.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.