Úvod » Aktuality » Pocta folklóru v srdci Slovenska pomohla Svetielku nádeje

Pocta folklóru v srdci Slovenska pomohla Svetielku nádeje

(Zdroj: Roman Krnáč)

V piatok 24. januára 2020 sa v Banskej Bystrici konal benefičný galavečer Pocta folklóru v srdci Slovenska na podporu občianskeho združenia Svetielko nádeje. Organizátorom benefičného podujatia bol Univerzitný folklórny súbor Mladosť v spolupráci s Národným osvetovým centrom a Univerzitou Mateja Bela v Banskej Bystrici.
Počas benefičného galavečera, nad ktorým prevzala záštitu ministerka kultúry Ľubica Laššáková, sa na pódiu predstavilo takmer 200 účinkujúcich zo stredného Slovenska: UFS Mladosť, FS Partizán, ŽSSk Trnki z Banskej Bystrice, FS Krtíšan z Veľkého Krtíša, FS Podpoľanec z Detvy, Ľudová hudba Pokošovci zo Šumiaca a sólisti Monika Zapletalová, Andrej Babiar a Jozef Varga.
Počas koncertu prebral Pavel Bician, predseda o. z. Svetielko nádeje, z rúk folkloristov šek so sumou 3 000 €. Moderátor Peter Cítenyi vyzval divákov na zbierku aj počas samotného galavečera. O tom, že návštevníkom sa rovnako ako program páčila aj myšlienka podpory detí s onkologickým ochorením, svedčí výška vyzbieraných príspevkov od divákov – 1 012 €.

Finančný výťažok zo zbierky divákov odovzdali rektor UMB Vladimír Hiadlovský a organizátor koncertu Maroš Čupka priamo na Klinike detskej onkológie FNsP v Banskej Bystrici.

Tento článok bol zverejnený 12. 2. 2020 a naposledy aktualizovaný 28. 2. 2020.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.