Úvod » Súťaže a prehliadky » Literárny Zvolen » O Literárnom Zvolene

O Literárnom Zvolene

(Zdroj: Martin Gregor)

V poradí 27. ročník celoštátnej súťaže Literárny Zvolen 2020 už tradične ponúkne autorom možnosť predstaviť svoju tvorbu a konfrontovať ju s názormi uznávaných odborníkov. Porotu súťaže budú tvoriť uznávané osobnosti, ktorých úlohou je sprevádzať začínajúcich autorov na ceste k ich vlastnému literárnemu prejavu.
Víťazné práce budú uverejnené v zborníku Literárny Zvolen a stanú sa tak súčasťou celoročných podporných a propagačných aktivít, ktoré priblížia ocenené texty a autorov verejnosti. Jednou z foriem prezentácie je aj spolupráca s viacerými mienkotvornými a odbornými literárnymi časopismi.
Nič preto nestojí v ceste myšlienkam na konci pera. Nejedna báseň lieta v oblaku a mnohé príbehy sa stávajú skutočnosťou. Nebadane prenikajú do našej životnej reality, čím tvoria základy a podmienky rozvoja názorových prúdov, ktorých pluralita tvorí základ spoločenského dialógu. Písať preto neznamená hovoriť, ale čítať znamená rozprávať sa. Táto komunikácia je podstatou literatúry a jej poslaním je tak vzájomné zdieľanie hodnôt a najmä myšlienok, ktoré k nim vedú.
Do tejto rozsiahlej diskusie vás každoročne prizýva Národné osvetové centrum, v spolupráci s Literárnym informačným centrom a Krajskou knižnicou Ľudovíta Štúra vo Zvolene.
Každý rok sa v októbri, na sklonku babieho leta, schádzame vo Zvolene a spoločne hľadáme to najlepšie, čo do piatich súťažných kategórií prihlásili jednotliví začínajúci spisovatelia, spisovateľky, básnici a poetky.

Tento článok bol zverejnený 18. 9. 2018 a naposledy aktualizovaný 30. 6. 2020.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.