Úvod » Aktuality » Nosíš v sebe námet? Prenes ho na plátno

Nosíš v sebe námet? Prenes ho na plátno

Nosíš v sebe námet? Prenes ho na plátno
My Street Films SK otvára nový ročník a s ním aj súťaž námetov. Prihlášky je možné posielať do 28. februára 2023.

My Street Films SK otvára nový ročník a s ním aj súťaž námetov. Prihlášky je možné posielať do 28. februára 2023. Autori a autorky najlepších námetov získajú možnosť zúčastniť sa na sérii workshopov, na ktorých zrealizujú svoj krátky dokumentárny film. Ten potom čaká premiéra na medzinárodnom filmovom festivale Jeden svet. 

Súťaž je otvorená každému, kto v sebe nosí nápad a chce natočiť dokumentárny film. Predošlé skúsenosti s tvorbou alebo filmové vzdelanie nie je potrebné. Pod lektorským vedením výrazných filmárskych osobností budú mať vybraní účastníci a účastníčky možnosť rozpracovať svoj námet a zrealizovať ho. 

Súťaž nie je tematicky vymedzená. Námety môžu autori čerpať z tém, ktoré sa ich alebo priestoru, v ktorom žijú, bezprostredne dotýkajú. Filmy minulého ročníka skúmali napríklad freetekno subkultúru, významové interpretácie bratislavského Slavína alebo krásu manuálnej práce vo vlastnom vinohrade. Filmy je možné pozrieť si zadarmo na portáli DAFilms.sk

Krátky námet a motivačný list – oba v rozsahu jednej normostrany – prihlás prostredníctvom online formulára najneskôr do 28. februára 2023.

Tento článok bol zverejnený 7. 2. 2023.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.