Úvod » Aktuality » Možno príde aj Belopotocký

Možno príde aj Belopotocký

Slávnostný galaprogram je súčasťou festivalu neprofesionálneho divadla a umeleckého prednesu Scénická žatva 2021. Vstupenky na galaprogram v hodnote 8 € bude možné si zakúpiť priamo v mieste konania festivalu.

Slávnostný galaprogram je súčasťou festivalu neprofesionálneho divadla a umeleckého prednesu Scénická žatva 2021. Vstupenky na galaprogram v hodnote 8 € si bude možné zakúpiť priamo v mieste konania festivalu.

Kde: Národný dom, Martin

Kedy: piatok 27. 8. o 18:30

Scenár a réžia: Jozef Krasula

Scéna: František Lipták

Hudba a texty: Kamil Žiška a Jakub Nvota

Účinkujú:
Stanislav Štepka a DS Hlavina Radošina, Jana Oľhová, Vladimír Štefko, Karol Horák, Lucia Hurajová, Jakub Nvota, Kamil Žiška, Eva Štofčíková, Mišo A. Kováč, Divadlo Commedia Poprad, Michaela Viskupičová, Vlado Janček a držitelia Ceny za tvorivý čin roka (V. Benko, Z. Demková, K. Horák, J. Koleják, J. Krasula, J. Kuráň, S. Lavrík, P. Ľuptovský, J. Mikuš, D. Vicen, P. Viecha, M. Viskupičová… a ďalší)

O programe:
Ak by sme hľadali slovo, ktoré by charakterizovalo vzťah slovenského ochotníckeho a profesionálneho divadla, tak by to bola SYMBIÓZA. V slovníku je tento biologický pojem popísaný nasledovne: symbióza = spolužitie dvoch organizmov, ktoré sa líšia spôsobom výživy a vzájomne si osožia. A presne o to v tomto programe ide – ukázať historickú spätosť a vzájomnú prospešnosť koexistencie amatérskej a profesionálnej divadelnej kultúry na Slovensku. Aj dnes máme mnoho príkladov a dôkazov, že je to naozaj tak.

Program je zložený z ukážok z hry Kocúrkovo, dojímavým výstupom z hry S. Štepku Ako som vstúpil do seba, diskusiami s významnými divadelníkmi – Karolom Horákom, Vladimírom Štefkom či herečkou Jankou Oľhovou. Na svoje si prídu aj milovníci poézie a na pôvabnej scéne úspešného výtvarníka Fera Liptáka budú mať premiéru piesne Jakuba Nvotu a Kamila Žišku, ktoré boli napísané špeciálne pre tento program! Vypočujeme si, čo priviedlo mnohých z vás k divadlu a na záver odovzdáme aj špeciálnu cenu – „Zlatý klas“. A nezabudnite: možno príde aj sám Gašpar Fejérpataky-Belopotocký!

https://www.youtube.com/watch?v=Jo57uXAsZSU&ab_channel=Sc%C3%A9nick%C3%A1%C5%BDatva

Tento článok bol zverejnený 23. 8. 2021.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.