Úvod » Súťaže a prehliadky » Literárny Zvolen » Literárny Zvolen 2021

Literárny Zvolen 2021

Celoštátna súťaž literárnej tvorby Literárny Zvolen 2021 už tento víkend spozná svojich víťazov. Súčasťou podujatia bude aj autorské čítanie spisovateľa Pavla Rankova.

Celoštátna súťaž literárnej tvorby Literárny Zvolen 2021 už tento víkend spozná svojich víťazov. Súčasťou podujatia bude aj autorské čítanie spisovateľa Pavla Rankova.

Po ročnej prestávke sa opäť koná súťaž Literárny Zvolen, ktorá už tento víkend uzavrie svoj 27. ročník. O víťazovi rozhodne štvorčlenná porota: Júlia Čurillová a Alena Brindová pre poéziu, Pavol Rankov a Matej Thomka pre prózu.

Autorov čakajú rozbory zaslaných textov s porotcami súťaže a workshopy s lektormi. Tento rok sa mohli zapísať na poetický workshop s názvom K rôznym podobám obraznosti v poetickom texte s Lenkou Šafránovou alebo na prozaický workshop Postava v príbehu pod vedením Mateja Thomku.

Predsedom poroty 27. ročníka je spisovateľ a vysokoškolský pedagóg Pavol Rankov, ktorý má na svojom konte mnoho literárnych ocenení. V rámci Literárneho Zvolena 9. októbra o 19:00 sa s Pavlom Rankovom uskutoční beseda v priestoroch zvolenského Korzo Cafe. Podujatie bude otvorené pre verejnosť a zároveň streamované na facebookovej stránke Národného osvetového centra.

Výsledky súťaže zostanú tajomstvom až do posledného bodu programu. Novinkou Literárneho Zvolena 2021 je, že dvaja najúspešnejší autori získajú mentoring poetky Dominiky Moravčíkovej a literárnej kritičky Márie Klapákovej. Okrem hlavnej ceny budú udelené štyri prémie, o ktoré sa mohli uchádzať všetci ocenení autori a autorky bez ohľadu na to, či sa umiestnili v zlatom, striebornom či bronzovom pásme.

Odborným garantom a organizátorom podujatia je Národné osvetové centrum. Spoluorganizátormi sú Krajská knižnica Ľudovíta Štúra Zvolen, Literárne informačné centrum a mesto Zvolen.

Aktuálne informácie nájdete aj na https://www.nocka.sk/sutaze-a-prehliadky/literarny-zvolen/  a https://www.facebook.com/events/4178585112240204?ref=newsfeed.

Tento článok bol zverejnený 6. 10. 2021 a naposledy aktualizovaný 14. 10. 2021.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.