Úvod » Aktuality » Konkurz na organizátora celoštátneho kola súťaže Cineama

Konkurz na organizátora celoštátneho kola súťaže Cineama

logotyp: Cineama
Usporiadajte nasledujúce ročníky celoštátneho kola Cineama v období rokov 2024 – 2027 vo Vašom meste alebo regióne.

Národné osvetové centrum z poverenia Ministerstva kultúry SR vyhlasuje celoštátnu postupovú súťaž a prehliadku amatérskej filmovej tvorby Cineama. Súťaž sa koná každý rok a nie je tematicky zameraná. Je určená deťom, mládeži a dospelým, ktorí súťažia v troch vekových skupinách a vo viacerých žánrových kategóriách: dokumentárny film a publicistika, hraný film, animovaný film, experiment a videoklip. Zmyslom súťaže je vyhľadávanie a podpora talentov, budovanie komunity a priestoru na rozvoj umeleckej tvorivosti, technickej zdatnosti a mediálnej gramotnosti detí, mládeže i dospelých z celého Slovenska.

Celoštátne kolo súťaže Cineama profilujeme ako malý filmový festival s dôrazom na vzdelávanie a inšpiratívny sprievodný program cielený na súťažiacich, ale tiež na širokú verejnosť so záujmom o film. Dramaturgiu podujatia tvorivo a koncepčne zastrešuje Národné osvetové centrum v spolupráci s organizátorom. Od roku 2020 je hlavným organizátorom celoštátneho kola Hornošarišské osvetové stredisko v Bardejove. Jeho mandát na štyri ročníky podujatia sa končí s realizáciou aktuálneho ročníka, ktorý sa uskutoční 15. – 17. septembra 2023 v Bardejovských Kúpeľoch.

V snahe zabezpečiť pre toto najvýznamnejšie domáce podujatie v oblasti neprofesionálnej filmovej tvorby kvalitné zázemie a zároveň ho inovovať sa na osvetové strediská a iné subjekty pôsobiace v oblasti kultúry obraciame s ponukou usporiadať nasledujúce ročníky celoštátneho kola Cineama v období rokov 2024 – 2027 vo Vašom meste a regióne.

V prípade Vášho záujmu nás kontaktujte na debora.pastircakova@nocka.sk aj s vypracovaným rámcovým projektom, ktorý bude obsahovať víziu podujatia pod Vašou organizačnou záštitou. Zaujímajú nás okruhy ako dramaturgia sprievodného a vzdelávacieho programu, práca s priestorom kina a jeho okolia, cieľové skupiny a práca s nimi, personálne zabezpečenie, prípadné spolupráce s ďalšími subjektmi a rámcový rozpočet projektu. Termín na posielanie projektov je 15. 9. 2023.

O výbere organizátora celoštátneho kola súťaže Cineama bude rozhodovať odborná komisia zostavená Národným osvetovým centrom. Prihlásení záujemcovia musia spĺňať podmienky na usporiadanie podujatia, ktoré nájdete v nasledovnom dokumente.

Tento článok bol zverejnený 16. 8. 2023.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.