Úvod » Aktuality » Elena Bakošová – jubileum

Elena Bakošová – jubileum

Elena Bakošová
Svoje životné jubileum oslávila pani Elena Bakošová, ktorá sa roky venovala amatérskemu divadlu, najmä úspešnej tvorbe pre deti.

11. marca 2023 oslávila životné jubileum pani Elena Bakošová, ktorá sa roky venovala amatérskemu divadlu, najmä úspešnej tvorbe pre deti. V Púchove pracovala s Detským divadelným štúdiom Ochotníček a Bábkarským súborom D 121 ako ich vedúca, dramaturgička, scenáristka a režisérka. V rokoch 1990  až 2001 v Národnom osvetovom centre pôsobila ako odborná pracovníčka pre ochotnícke divadlo dospelých hrajúcich pre deti a detskú dramatickú tvorivosť. Bola organizátorkou celoštátnych prehliadok Divadlo a deti, Zlatá priadka a FEDIM. Dlhé roky bola aj porotkyňou divadelných súťaží, organizátorkou a lektorkou tvorivých dielní pre vedúcich ochotníckych divadelných súborov, lektorkou dielní tvorivej dramatiky pre zdravotne postihnuté deti. Je autorkou viacerých publikácií.

Želáme vám k vášmu okrúhlemu jubileu pevné zdravie a pohodu v rodinnom kruhu.

Rozprávanie o divadelnom živote pani Bakošovej môžete sledovať na www.scenickazatva.eu, vzniklo vďaka projektu Oral history.

Tento článok bol zverejnený 14. 3. 2023.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.