Úvod » Súťaže a prehliadky » Cineama » 28. ročník prehliadky amatérskej filmovej tvorby CINEAMA 2020

28. ročník prehliadky amatérskej filmovej tvorby CINEAMA 2020

NOC s Hornošarišským osvetovým strediskom v Bardejove pripravuje celoštátne kolo CINEAMA 2020, ktoré je zavŕšením postupovej súťaže a zároveň prehliadkou tvorby neprofesionálnych filmárok a filmárov z celého Slovenska.

Národné osvetové centrum v spolupráci s Hornošarišským osvetovým strediskom v Bardejove na koniec septembra pripravuje celoštátne kolo CINEAMA 2020, ktoré je zavŕšením postupovej súťaže a zároveň prehliadkou tvorby neprofesionálnych filmárok a filmárov z celého Slovenska. Po úspešnej nitrianskej sérii sa CINEAMA sťahuje na východ. 28. ročník podujatia sa uskutoční 25. – 27. septembra v príjemnom prostredí Bardejovských Kúpeľov.

Súťaž CINEAMA nadväzuje na dlhú tradíciu podujatí, ktoré sa pod rôznymi názvami konali od roku 1960 a verejnosti prezentovali práce amatérskych autoriek a autorov, prípadne filmárskych kolektívov a klubov. Koná sa každoročne a je určená deťom, mládeži i dospelým, ktorí súťažia v troch vekových skupinách a niekoľkých žánrových kategóriách (dokument, reportáž, hraný film, animovaný film, experiment, videoklip, minútový film). Ocenené diela sú nominované do výberu, z ktorého porota vytvorí kolekciu prezentovanú medzinárodne, na prehliadke České vize či svetovej súťaži amatérskych filmov UNICA.

Pravidelnou súčasťou podujatia CINEAMA sú tiež tvorivé dielne, prednášky a semináre pod vedením rešpektovaných osobností z radov filmových profesionálov, ktorých cieľom je vzdelávať, rozvíjať talent a kreativitu v jej najúprimnejších podobách.

Vyhlasovateľom a odborným garantom 28. ročníka CINEAMA je Národné osvetové centrum, štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Tento článok bol zverejnený 22. 7. 2020 a naposledy aktualizovaný 21. 4. 2022.

Technická podpora

Našli ste chybu na tejto stránke? Napíšte nám to prostredníctvom tohoto formulára.