VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2017 – VÝSLEDKY

Hlavná cena

Anna SKŘIPSKÁ-KUBIŠOVÁ, Trenčín, Trenčiansky kraj • Reč symbolov, Minulosť,
Vchod do iného sveta; kombinovaná technika
___________________________________________________________________________

Kategória A – autori do 25 rokov

Prihlásených: 28 autorov, 37 diel; Vybraných: 18 autorov, 20 diel

Ceny bez určenia poradia:

Adam BANÍK, Košice, Košický kraj • Pleso; linoryt
Dorotka PODOLÁKOVÁ, Partizánske, Nitriansky kraj • Krajina; textilná koláž
Elizabeth VARGOVÁ, Michalovce, Košický kraj • Postrehy z cesty vlakom;
kombinovaná technika

Čestné uznanie:
Gabriela GAŽOVÁ, Žilina, Žilinský kraj • Pod kožou I; linoryt
Ester ŠEFČÍKOVÁ, Košice, Košický kraj • Hľadanie pokoja; pálený šamot
___________________________________________________________________________

Kategória B – autori vo veku od 25 do 60 rokov

Prihlásených: 75 autorov, 148 diel; Vybraných: 43 autorov, 63 diel

Ceny bez určenia poradia:
Milan BANDURČIN, Košice, Košický kraj • Krajina návratu; olej
Ján GONDA, Michalovce, Košický kraj • Volavka; drevená plastika
Veronika MIKOVÁ, Ilava, Trenčiansky kraj • Bez názvu, kombinovaná technika

Čestné uznanie:
Denisa ADAMOVÁ, Nitra, Nitriansky kraj • Štrajk učiteľov; akryl
Marián CHOCHOL, Gemerská Poloma, Košický kraj • V dyme, Samota; akryl
Renáta KAČOVÁ, Poniky, Banskobystrický kraj • Analýza; akryl
Ondrej RUTTKAY, Spišské Bystré, Prešovský kraj • Zátišie s paprikou, Bethany;
akvarel; Portrét I, Chlapec z osady; kresba uhlíkom
Verner SCHEIBENREIF, Hlohovec, Trnavský kraj • Diptych pre H. P. Lovecrafta; olej
Silvia ŠVECOVÁ, Častá, Bratislavský kraj • Šialenstvo, Nočný vták; kombinovaná technika
Ľudovít TIMKO, Spišská Nová Ves, Košický kraj • Svätý boj; akryl
___________________________________________________________________________

Kategória C – autori vo veku od 60 rokov

Prihlásených: 52 autorov, 97 diel; Vybraných: 32 autorov, 46 diel

Ceny bez určenia poradia
MUDr. Milan ČECH, Trnava, Trnavský kraj • Letný deň, Slnečný deň, Daždivý deň; olej
Ing. arch. Pavel MOCHNACKÝ, Svidník, Prešovský kraj • Triptych Cesta, akryl
Katarína VARGOVÁ, Banská Bystrica, Banskobystrický kraj • Stavba Babylonskej veže; enkaustika

Čestné uznanie
Alena ADÁMKOVÁ, Žilina, Žilinský kraj • Letný deň v záhrade I, II; kresba tušom
Ján BALAJ, Mníchova Lehota, Trenčiansky kraj • Trenčiansky park, olej
Jozef Mária UHER, in memoriam, Bratislava, Bratislavský kraj • Pod kopytami koní
duní zem II, akryl
___________________________________________________________________________

Kategória D – insita

Prihlásených: 28 autorov, 60 diel; Vybraných: 22 autorov, 44 diel

Ceny bez určenia poradia
Milan BOCKO, Poprad, Prešovský kraj • Važtianka, drevená plastika
Zoltán MIREK, Košice, Košický kraj • Paloš, drevená plastika
Mgr. Jozef PAVLÍK, Osuské, Trnavský kraj • Otec i s materu hledali mi ženu, Princ na bielom koni, akryl

Čestné uznanie
Rastislav FRIČ, Ružomberok, Žilinský kraj • King-Kong, Barmaniac, kresba fixkou
Renáta KOLLÁROVÁ, Bystričany, Trenčiansky kraj • Rok divých husí, akryl
Gabriela KRÁLIKOVÁ, Porúbka, Žilinský kraj • Hrnčiareň I – IV, kresba ceruzou
Ján NEDOROST, Trenčín, Trenčiansky kraj • Zatratení, akryl
Dalibor NOVOTNÝ, Liptovský Hrádok, Žilinský kraj • Dalove hubky, drevorezba
Martin ORLÍK, Vranov nad Topľou, Prešovský kraj • Motorky, Motorkár, Kohút, Sliepka, plastika
_________________________________________________________________

ZOZNAM AUTOROV A VYSTAVENÝCH DIEL

Kategória A – autori vo veku od 15 do 25 rokov
Adam BANÍK, Košice, Košický kraj • Pleso; linoryt
Matej ČERVEŇAN, Soblahov, Trenčiansky kraj • Fašiangy; olej, akryl
Gabriela GAŽOVÁ, Žilina, Žilinský kraj • Pod kožou I; linoryt
Simona GAŽOVÁ, Žilina, Žilinský kraj • Mágia lesa I, kombinovaná technika
Janka HOMZOVÁ, Košice, Košický kraj • Chalupy; linoryt
Eva KOZÁROVÁ, Žilina, Žilinský kraj • Afterlove; tempera
Želmíra LIŠUCHOVÁ, Liptovský Hrádok, Žilinský kraj • Morský svet; kombinovaná technika
Eva MARIKOVIČOVÁ, Chtelnica, Nitriansky kraj • Pohyb; keramika
Juliana MATIOVÁ, Michalovce, Košický kraj • Kompozícia postáv; akryl
Dominika NAGYOVÁ, Kanianka, Trenčiansky kraj • Narodil sa Kristus pán; šperk, kombinovaná technika
Dorotka PODOLÁKOVÁ, Partizánske, Nitriansky kraj • Krajina; textilná koláž
Cecília RUDYOVÁ, Svidník, Prešovský kraj • Nebo, peklo, raj; kombinovaná technika
Miriam SABOLOVÁ, Vranov nad Topľou, Prešovský kraj • Morrigan; perokresba
Gregor SLODIČÁK, Košice, Košický kraj • Alegória; linoryt
Ester ŠEFČÍKOVÁ, Košice, Košický kraj • Hľadanie pokoja; pálený šamot
Dominik ŠTRBO, Horné Orešany, Trnavský kraj • Autoportrét, Biely krst; olej
Adam VASKO, Stropkov, Prešovský kraj • Bez názvu I, III; perokresba
Elizabeth VARGOVÁ, Košice, Košický kraj • Postrehy z cesty vlakom; kombinovaná technika

Kategória B – autori vo veku od 25 do 60 rokov
Denisa ADAMOVÁ, Nitra, Nitriansky kraj • Štrajk učiteľov; akryl
Milan BANDURČIN, Košice, Košický kraj • Krajina návratu; olej
Michal BARTA, Bystričany, Trenčiansky kraj • Gladiátori; drevená plastika
Katarína BORGUĽOVÁ, Nitra, Nitriansky kraj • Podunajská poézia; kombinovaná technika
Miro CAPOVČÁK, Michalovce, Košický kraj • Krajina; akryl
Robert ČUDAI, Trenčín, Trenčiansky kraj • Narcis, Priateľské konverzácie; pastel
Ján GONDA, Michalovce, Košický kraj • Volavka; drevená plastika
Marián CHOCHOL, Gemerská Poloma, Košický kraj • V dyme, Samota; akryl
Darina KANÁSSYOVÁ, Košice, Košický kraj • Krásy prírody; maľba na hodváb
Renáta KAČOVÁ, Poniky, Banskobystrický kraj • Leona, Analýza; akryl
Tatiana KARVAYOVÁ, Topoľčany, Nitriansky kraj • Ver my, (kompostovisko); keramika
PaedDr. Elena KĽÚČIKOVÁ, Trenčianske Teplice, Trenčiansky kraj • Svetlo v tme,
Karty osudu; maľba na hodváb
Peter KOČAN, Továrne, Prešovský kraj • Banské; olej
Ján KOLESÁR, Michalovce, Košický kraj • Bábkar; olej
Miroslav KOTORA, Kostoľany nad Hornádom, Košický kraj • Prekvapené; olej
Jozef LEPŠÍK; Žiar na Hronom, Banskobystrický kraj • Z úplného dna; plastika
Martin MAGYAR, Sečovce, Košický kraj • Zlomené srdce, kombinovaná technika
Mgr. Vladimír MAKARA, Svidník, Prešovský kraj • Domaša; akryl
Daniel MARČEK; Dolný Kubín, Žilinský kraj • Prelet nožníc vesmírom; akryl
Elena MAZÁKOVÁ, Poprad, Prešovský kraj • Zátišie s omrvinkami I, II; akvarel
Ľubomír MIČA, Senica, Trnavský kraj • Inovation IV; olej
Timea MIHALIDESOVÁ, Fiľakovo, Banskobystrický kraj • Viazanosť; kombinovaná technika
Milan MIHAĽKO, Humenné, Prešovský kraj • Bez opakovania, S opakovaním; akryl
Veronika MIKOVÁ, Ilava, Trenčiansky kraj • Bez názvu; kombinovaná technika
Jozef MRÁZ, Žiar nad Hronom, Banskobystrický kraj • Stačilo; kovová plastika
Darina OKÁLIOVÁ-KOMLÓSSYOVÁ, Bratislava, Bratislavský kraj • Jež, Kaktus; koláž
Jaroslav PATLEVIČ, Svidník, Prešovský kraj • Urbanistické impresie; akryl
Juraj PEKAROVIČ, Bratislava, Bratislavský kraj • Byvol africký; stippling – tuš a pierko
Zuzana REPASKÁ, Liptovský Mikuláš, Žilinský kraj • Misa – Mesiac, Rozhovor; keramika
Ondrej RUTTKAY, Spišské Bystré, Prešovský kraj • Zátišie s paprikou, Bethany;
akvarel; Portrét I, Chlapec z osady; kresba uhlíkom
Ing. Rudolf RYPÁK, Piešťany, Trnavský kraj • Zima na okraji lesa; olej
Mgr. Verner SCHEIBENREIF, Hlohovec, Trnavský kraj • Diptych pre H.P. Lovecrafta; olej
Soňa SLEZÁKOVÁ, Senica, Trnavský kraj • Cyklistka; tempera
Jana ŠARLUŠKOVÁ, Liptovský Mikuláš, Žilinský kraj • Zlatá rybka, Kaprík,
V brečtane, Vnorená, Srdce, Včielka; šperk
Michal SIVKO, Trnava, Trnavský kraj • Mladý hrdina, Víťazstvo; olej
Silvia ŠVECOVÁ, Častá, Bratislavský kraj • Šialenstvo, Nočný vták; kombinovaná technika
Ján TIMKO, Smižany, Košický kraj • Bez názvu II; suchá ihla
Ľudovít TIMKO, Spišská Nová Ves, Košický kraj • Svätý boj I; akryl
Agneša VAVRINOVÁ, Stupava, Bratislavský kraj • Dotyk múzy I, II; grafika
Elena VARŠAVIKOVÁ; Čadca, Žilinský kraj • Sebaovládanie, Skromnosť; olej
Monika VITÁNYI, Ruskov, Košický kraj • Prechádzka ľavou rukou; olej
Jozef VRÁBEL, Podvysoká, Žilinský kraj • Po daždi; akvarel
Marek ZIMKA, Giraltovce, Prešovský kraj • Les; akryl

Kategória C – autori vo veku od 60 rokov
Alena ADÁMKOVÁ, Žilina, Žilinský kraj • Letný deň v záhrade I, II; kresba tušom
Ján BALAJ, Mníchova Lehota, Trenčiansky kraj • Trenčiansky park; olej
Adela BALÁZSOVÁ, Lučenec, Banskobystrický kraj • Galéria – panoráma Lučenec; olej
Irena BOHUNICKÁ, Žilina, Žilinský kraj • Vzkriesenie, Stará kaplnka; akryl
Martin BUBÁK, Bratislava, Bratislavský kraj • Mimikry; drevorezba – lipa
Eva ČANKYOVÁ, Trenčianske Mitice, Trenčiansky kraj • Odtiaľ; olej
MUDr. Milan ČECH, Trnava, Trnavský kraj • Letný deň, Slnečný deň, Daždivý deň; olej
Marián FILO, Trenčín, Trenčiansky kraj • Ráno v prístave; akryl
Ľudmila GAŠPARÍKOVÁ, Žilina, Žilinský kraj • Adam; olej
Tibor HLADKÝ, Nová Dubnica, Trenčiansky kraj • Ťah I; olej, akryl
Oľga HRUBOŠOVÁ, Nitra, Nitriansky kraj • Portrét; olej
Melánia JANDUROVÁ, Poprad, Prešovský kraj • Namosúrená tekvica, Falzifikát; počítačová grafika
MVDr. Ladislav KELLER, Iža, Nitriansky kraj • Ničivý požiar; pastel
Július KOVÁČ, Kvetnica, Prešovský kraj • Veľké Hincovo pleso I; linoryt, Ukrižovaný; linoryt
Jozef KRAUSKO, Opatovce nad Nitrou, Trenčiansky kraj • Varenie gulášu; akryl
Božena MAXOVÁ, Králiky, Banskobystrický kraj • Geometrická kompozícia; olej
Mgr. Helena MINXOVÁ, Senica, Trnavský kraj • Zátišie; akryl
Ing. arch. Pavel MOCHNACKÝ, Svidník, Prešovský kraj • triptych Cesta; akryl
Pavel OŽĎÁNI, Lučenec, Banskobystrický kraj • Na samote; akvarel
Juraj PANČUŠKA, Banská Bystrica, Banskobystrický kraj • Bez názvu; otlačené plátno
Štefan PÁSTOR, Košice, Košický kraj • Vodopád; olej
Jarmila PRIEVOZNÍKOVÁ, Martin, Žilinský kraj • Moje súkromné nebo I; enkaustika, Tancujúca vášeň; kombinovaná technika
Viera RUSCHOVÁ, Košice, Košický kraj • Madona; akryl
Anna RUSNÁKOVÁ, Košice, Košický kraj • Medzi Kvapkami dažďa, Večerná lúka; akryl
Anna SKŘIPSKÁ-KUBIŠOVÁ, Trenčín, Trenčiansky kraj • Reč symbolov, Minulosť,
Vchod do iného sveta; kombinovaná technika
Imrich SZALAI, Brezno, Banskobystrický kraj • Apolón a Dafné; drevorez
Jozef Mária UHER in memoriam, Bratislava, Bratislavský kraj • Pod kopytami koní duní zem II; akryl
Katarína VARGOVÁ, Banská Bystrica, Banskobystrický kraj • Stavba Babylonskej veže; enkaustika
Jana VAVÁKOVÁ, Martin, Žilinský kraj • Martin Turiec; pastel
Anton VIZNER, Pezinok, Bratislavský kraj • šperky; drevo
Helena ZACHAROVÁ, Nesvady, Nitriansky kraj • Maľované prírodou; akryl
František ŽOLDÁK, Poprad, Prešovský kraj • Kvety pre radosť; akryl

Kategória D – insita
Jarmila BOBÁKOVÁ, Michalovce, Košický kraj • Reminiscencie na M. Doleželovú; akryl
Milan BOCKO, Poprad, Prešovský kraj • Chudobná matka, Hra, Važtianka; plastika – drevorezba
Anton BUDZÁK, Poprad, Prešovský kraj • 40 dní pokušenia II – IV, Migranti, 6. decembra, Jus Go Mo, Skrotenie zlého zvera; plastika –drevorezba (lipa)
Rastislav FRIČ, Ružomberok, Žilinský kraj • King-Kong, Barmaniac; kresba fixom
Tibor GURIN, Spišská Nová Ves, Košický kraj • Klimatický strašiak sveta; plastika – kameň
František Hubert; Košice Košický kraj • Dominikánske námestie; akryl
Andrea JÁRMAYOVÁ, Liptovský Mikuláš, Žilinský kraj • Bezstarostnosť; kombinovaná technika
Renáta KOLLÁROVÁ, Bystričany, Trenčiansky kraj • Rok divých husí; akryl
Milan KOSTUR, Betliar, Košický kraj • Zelený štvrtok; akryl
Gabriela KRÁLIKOVÁ, Porúbka Žilinský kraj • Hrnčiareň I – IV; kresba
Michaela KUBAŠČÍKOVÁ, Stará Bystrica, Žilinský kraj • Všade ten mach, Výhľadz okna; akryl
Angela MÉSZÁROSOVÁ, Nesvady, Nitriansky kraj • Odhalené tajomstvo kameňov;kresba ceruzou
Zoltán MIREK, Košice, Košický kraj • Paloš; plastika – drevorezba
Adžana MODLITBOVÁ, Pezinok, Bratislavský kraj • Driemoty, Červené jabĺčkav košíku mám; olej, akryl
Emília MULIČÁKOVÁ, Humenné, Prešovský kraj • Sladký plod, Stekajúca dobrota; olej
Peter MUŠINSKÝ, Stropkov, Prešovský kraj • Nedzeľa na valale; plastika – drevorezba
Ján NEDOROST, Trenčín, Trenčiansky kraj • Zatratení; akryl
Veronika NOVÁKOVÁ, Pezinok; Bratislavský kraj • Starosti starého strigôňa, Vysoká šľachta pozoruje motýle; akryl
Dalibor NOVOTNÝ, Liptovský Hrádok, Žilinský kraj • Dalove hubky; plastika – drevorezba
Martin ORLÍK, Vranov nad Topľou, Prešovský kraj • Motorky I – III, Motorkár, Kohút, Sliepka; plastika
Mgr. Jozef PAVLÍK, Osuské, Trnavský kraj • Otec i s materu hledali mi ženu, Princ na bielom koni; akryl
Bohuslav URBAN, Čadca, Žilinský kraj • Ukraina 2014 – Maidan krvi; akryl