VÝSLEDKY 26. ROČNÍKA CELOŠTÁTNEJ POSTUPOVEJ SÚŤAŽE A PREHLIADKY SÓLISTOV TANEČNÍKOV V ĽUDOVOM TANCI ŠAFFOVA OSTROHA 2018

 

Kategória D – interpreti ľudového tanca vo veku od 10 do 16 rokov

LAUREÁT:
Kamila POMPUROVÁ (DFS Matičiarik, Banská Bystrica)
Áron KRISTÓF a Beáta KORINTUŠOVÁ (DFS Kincskeresö, Drnava)

ZLATÉ PÁSMO:
Diana OČENÁŠOVÁ a Alexandra FÁKOVÁ (DFS Matičiarik, BB)
Robert ČERVENKA a Noémi GYÉN (DFS Nagy Csali, Šamorín)
Márton Nagy CSOMOR (tanečný súbor Nádas, Farná)
Botond CSENKEY( DFS Nagy Csali, Šamorín)
Juraj BLAŽEK a Nikol SLÁDKOVÁ (DFS Kopaničiarik, Myjava)

STRIEBORNÉ PÁSMO:
Matúš URBAN (DFS Matičiarik, BB)
Richard PAPRČKA a Daniela ŠTOFÍKOVÁ (FS Šiňava, Snina)
Adrián SUCHÝ a Adriana BURDOVÁ (FS Šiňava, Snina)
Filip CICÁK a Sofia RAUCHOVÁ (DFS Jurošík, Michalovce)
Boris LIŠKA a Monika MASÁROVÁ (DFS Kornička, Trenčín)

BRONZOVÉ PÁSMO:
Dávid PIŠKO a Zuzana DRÁBOVÁ (FS Šiňava, Snina)
Samuel HAVLÍN a Veronika KRČMÉRYOVÁ (DFS Turiec, Martin)
Karol KUBÍK (DFS Pramienok, Liptovský Mikuláš)
Atilla BUKTA a Emma SZŐLLŐSI (DFS Sendergő, Šahy)

Kategória B – tanečníci interpretujúci lokálnu/regionálnu tanečnú tradíciu

LAUREÁT:
Peter ČIŽMAR a Kristína PAVLUSOVÁ (FS Čerhovčan Bardejov)

ZLATÉ PÁSMO:
Bálint KRISTÓF a Iveta RÉPASSYOVÁ (FS Borostyán, Drnava)
Dagmar BLAHÚTOVÁ a Gabriela KOVÁČIKOVÁ (FS Ponitran, Nitra a FSk Kýčera, Čierny Balog)

STRIEBORNÉ PÁSMO:
Juraj KOLLÁR a Kristína ŠTYRIAKOVÁ (FS Borievka, Košice)
Milan JANKOVIECH a Jana JANKOVIECHOVÁ (FS Považan, Považská Bystrica)
Miroslav TOKARČÍK a Gabriela TOKARČÍKOVÁ (nezaradení)
Matej ORAVEC a Katarína MELIŠOVÁ (FK Pristaše, Košice)
Ľubomír ROSÍK a Michaela GIERTLOVÁ (FSk Kýčera, Čierny Balog)
Tomáš PALKOVIČ (FSk Bročané, Brodské)

BRONZOVÉ PÁSMO:
Ján GABRIŠ a Elena GABRIŠOVÁ (FSk Rozvadžan, Trenčianske Stankovce)
Alexander KRAJČÍR a Lenka KRAJČÍROVÁ (FSk Lanšper, Závod)

DIPLOM ZA ÚČASŤ:
Jan NIEMCZYK a Antónia ROKOŠNÁ (nezaradení)

Kategória A – tanečníci interpretujúci ľud. tanec podľa významných tanečných osobností)

LAUREÁT:
Bálint KRISTÓF a Iveta RÉPASSYOVÁ (FS Borievka, Košice )

ZLATÉ PÁSMO:
Matej VREŠTIAK a Dagmar BLAHÚTOVÁ (FS Ponitran, Nitra a FS Kokavan Kokava nad Rimavicou )

STRIEBORNÉ PÁSMO:
Laura KOLAČKOVSKÁ (nezaradená, Poprad)
Martin HORVÁTH a Alexandra ŤASKOVÁ (FS Hornád, Košice)
Pavel MATULAY a Monika DOMONKOŠOVÁ (UFS Trnafčan, Trnava)
Tereza SMETANOVÁ a Klára SLÁDEČKOVÁ (FS Živel, Bratislava)
Ladislav KONEČNÍK (FS Kopaničiar, Myjava)

CENA PETRA HOMOLKU:
Márton Nagy CSOMOR (tanečný súbor Nádas, Farná)

CENA PETRA LÉVAIA:
Botonde CSENKEY (DFS Nagy Csali, Šamorín)