Hlavná cena:

Zdenek Martinák, Liptovský Mikuláš, Žilinský kraj • Ikona, drevorezba

A kategória: autori vo veku od 15 do 25 rokov

Cena:
Matej Červeňan, Soblahov, Trenčiansky kraj • Ticho, kombinovaná technika; Záhrada, kombinovaná technika
Čestné uznanie:
Samuel Kopolovec, Stropkov, Prešovský kraj • Za vodou, kombinovaná technika; Výnos, kombinovaná technika
Juliana Matiová, Michalovce, Košický kraj • S lampášom v lese II, akryl

B kategória: autori vo veku od 25 do 60 rokov

Ceny bez určenia poradia:
Renáta Kačová, Poniky, Banskobystrický kraj •Entita I akryl; Olívia, akryl
Timea Konôpková, Stožok, Banskobystrický kraj • Na pláži; akryl; Zátišie, akryl
Miroslav Kotora, Kostoľany nad Hronom, Košický kraj • Pantlička, olej; Vernisáž, olej
Branislav Kunčak, Nové Zámky, Nitriansky kraj • Marlnoro man, linoryt; Kompozícia s modrými tvarmi, grafika; Kompozícia s bielymi a čiernymi tvarmi, grafika;
Veronika Miková, Ilava, Trenčiansky kraj • Záznam I, II, III, kombinovaná technika
Milada Ždrnja, Drietoma, Trenčiansky kraj • Hniezda, nunoplstenie

Čestné uznanie:
Mária Ftáčniková, Bratislava, Bratislavský kraj • Láska za sklom, maľba na papier, akryl
Magdaléna Gáfriková, Kremnicia, Banskobystrický kraj • Akt I, II, kombinovaná technika
Pavel Huszár, Banská Bystrica, Banskobystrický kraj • Strážca rieky, olej
Marcela Kösegiová, Žiar nad Hronom, Banskobystrický kraj • Radosť, pastelky; Z rozprávky do rozprávky, pastelky
Kristína Šuhajová, Fiľakovo, Banskobystrický kraj • Zrkadielko, zrkadielko…, akryl; Študenti, akryl
Agneša Vavrinová, Stupava, Bratislavský kraj • Grošák, litografia

C kategória: autori vo veku nad 60 rokov

Ceny bez určenia poradia:
Alena Adámková, Žilina, Žilinský kraj • Žena I, II, kresba tuš
Pavel Mochnacký, Svidník, Prešovský kraj • Ružové okuliare – tertaptych, akryl
Anna Rusnáková, Košice, Košický kraj • Nočné pytačky, akryl

Čestné uznanie:
Igor Čajko, Banská Bystrica, Banskobystrický kraj • Zátišie s hubami I, suchý pastel
Mikuláš Láng, Trnovec nad Váhom, Nitriansky kraj • Drevená bižutéria, drevorezba
František Miháľ, Poprad, Košický kraj • Horské pleso, pastel, akryl
Darina Stellerová, Bratislava, Bratislavský kraj • Mačka, akryl
Katarína Vargová, Banská Bystrica, Banskobystrický kraj • Genius loci, enkaustika

D. kategória: insitná tvorba (art brute, naivné umenie, umenie outsiderov atď.)

Cena:
Veronika Jurčáková, Mútne, Žilinský kraj • Neschopnosti, akryl, tuš, centropen; Les Folies, akryl, centropen; ŠACH-MAT, akryl, centropen

Čestné uznanie:
Tibor Gurin, Spišská Nová Ves, Košický kraj • Kto do teba kameňom, ty doňho chlebom, kamenná plastika
Vladimír Martiš, Červený Kameň, Trenčiansky kraj • Akt, olej
Jozef Pavlík, Osuské, Trnavský kraj • Ochranca, kolorované drevo
Karol Stodolica, Turčiansky Michal, Žilinský kraj • Starec, Mlynárka, kamenná plastika

E kategória – logo Výtvarného spektra

Cena:
Barbora Ďurinová, Stredná umelecká škola Trenčín
Čestné uznanie:
Sedrik Paliesek, Stredná umelecká škola Trenčín
Lukáš Sulo, Stredná umelecká škola Trenčín

ZOZNAM AUTOROV A VYSTAVENÝCH DIEL

A kategória:

Patrik Baláž, Bardejovsky Mihaľov, Košický kraj • Gazdiná, linoryt
Sebastian Bielich, Ješkova Ves, Banskobystrický kraj • Svietnik, kovaná plastika
Matej Červeňan, Soblahov, Trenčiansky kraj • Ticho, kombinovaná technika; Záhrada, kombinovaná technika
Linda Ďurovičová, Čajkov, Nitriansky kraj • Svet v kocke uzavretý, drevená plastika
Kamila Gemzíková, Stropkov, Prešovský kraj • Labyrint tela, litografia
Nikola Jurtinusová, Trenčín, Trenčiansky kraj • Tanečnica, plastika
Samuel Kopolovec, Stropkov, Prešovský kraj • Za vodou, kombinovaná technika; Výnos, kombinovaná technika
Želmíra Lišuchová, Liptovský Hrádok, Žilinský kraj • Včera pri jazere, hlinená plastika; Z tmy, kombinovaná technika
Juliana Matiová, Michalovce, Košický kraj • S lampášom v lese II, akryl
Sára Matyisová, Šahy, Nitriansky kraj • Plagát – kultúrne podujatie, počítačová grafika
Réka Polena, Dvory nad Žitavou, Nitriansky kraj • Štúdia vrabca, suchá ihla
Soňa Sekelová, Medzilaborce, Prešovský kraj • Vesmírna abeceda, počítačová grafika
Zuzana Slivková, Trenčín, Trenčiansky kraj • Trans lll, maľba
Sofia Suzziova, Topoľčany, Nitriansky kraj • MT – 5,4, linoryt
Štefan Štec, Košice, Košický kraj • Pocit, akryl
Erik Zápotocký, Stropkov, Prešovský kraj • Diptych I, II, kombinovaná technika

B kategória:

Jaroslav Áč, Majcichov, Trnavský kraj • Odpočívajúca, olej
Milan Bandurčin, Košice, Košický kraj • Načúvanie, linoryt
Michal Barta, Bystričany, Trenčiansky kraj • Pes, plastika, drevo
Milan Berky, Mučín, Banskobystrický kraj • Celebrita IV, kresba, ceruzka, uhlík
Marián Brek, Výrava, Prešovský kraj • Abstrakt, kombinovaná technika
Ľubomíra Brigantová, Horné Hámre, Banskobystrický kraj • Cesty životom, enkaustika
Miroslava Cabanová, Lučenec, Banskobystrický kraj • Tajomne, arttex
Mária Cingeľová, Bardejov, Prešovský kraj • Pohľad do neznáma I, suchý pastel
Alena Čerťaská, Ladomerská Vieska, Banskobystrický kraj • V novinovom šate, akryl – noviny
Alena Fiačanová, Liptovský Mikuláš, Žilinský kraj • Chrám majstra Pavla z Levoče, olejový pastel
Mária Ftáčniková, Bratislava, Bratislavský kraj • Láska za sklom, maľba na papier, akryl
Magdaléna Gáfriková, Kremncia, Banskobystrický kraj • Akt I, II, kombinovaná technika
Eva Grendelová, Revúca, Banskobystrický kraj • Portrét, maľba
Gabriela Grešová, Liptovský Mikuláš, Žilinský kraj • Strom života, keramika
Ľubomír Hajdučík, Nižné Ružbachy, Žilinský kraj • Bozk, koláž
Ivana Hudečková, Nemšová, Trenčiansky kraj • Universe next door I, akryl
Pavel Huszár, Banská Bystrica, Banskobystrický kraj • Strážca rieky, olej
Renáta Kačová, Poniky, Banskobystrický kraj • Entita I akryl; Olívia, akryl
Natália Keryová, Hanušovce nad Topľou, Prešovský kraj • V tieni spomienok, akryl
Silvia Kobelová, Prievidza, Trenčiansky kraj • Krajina III, suchý pastel
Timea Konôpková, Stožok, Banskobystrický kraj • Na pláži; akryl; Zátišie, akryl
Marcela Kösegiová, Žiar nad Hronom, Banskobystrický kraj • Radosť, pastelky; Z rozprávky do rozprávky, pastelky
Kotánová Soňa, Košice, Košický kraj • Odtiaľ nikam, grafika
Miroslav Kotora, Kostoľany nad Hronom, Košický kraj • Pantlička, olej; Vernisáž, olej
Branislav Kunčak, Nové Zámky, Nitriansky kraj • Marlnoro man, linoryt; Kompozícia s modrými tvarmi, grafika; Kompozícia s bielymi a čiernymi tvarmi, grafika; Autumnus, linoryt
Andrea Magová, Detva, Banskobystrický kraj • Matky, akryl
Martin Magyar, Sečovce, Košický kraj • Priamy rez, kombinovaná technika
Vladimír Makara, Svidník, Prešovský kraj • Rybár, akryl
Daniel Marček, Dolný Kubín, Žilinský kraj • Rýchly výpad, akryl
Tímea Mihalidesová, Fiľakovo, Banskobystrický kraj • NOS-ka Lučenec, linoryt
Milan Mihaľko, Humenné, Prešovský kraj • Fixné body, kombinovaná technika
Veronika Miková, Ilava, Trenčiansky kraj • Záznam I, II, III, kombinovaná technika
Gabriel Petráš, Trenčín, Trenčiansky kraj • Udavači z ulice I, II, akryl
Zuzana Repaská, Liptovský Mikuláš, Žilinský kraj • Dvojičky I, II keramika, plsť
Ondrej Ruttkay, Spišské Bystré, Prešovský kraj • Sám doma I, akvarel
Rudolf Rypák, Piešťany, Trnavský kraj • Letný deň pri Piešťanoch, olej
Monika Sabo, Cerová, Trnavský kraj • S maminkou naposledy, tempera
Katarína Sedláčková, Nové Zámky, Nitriansky kraj • Spomienka, kombinovaná technika – koláž
Martin Sitár, Dolné Strháre, Banskobystrický kraj • List sultánovi, kolorovaná kresba; Banská Štiavnica, kolorovaná kresba
Peter Staník, Tekovská Breznica, Banskobystrický kraj • Únikový východ, akryl
Svetlana Steranková, Bardejov, Prešovský kraj • Na nebi a na zemi, akvarel
Jozef Szolcsan, Nové Zámky, Nitriansky kraj • Červený závoj, pastel
Kristína Šuhajová, Fiľakovo, Banskobystrický kraj • Zrkadielko, zrkadielko…, akryl; Študenti, akryl
Martin Vais, Zvolen, Banskobystrický kraj • Čerešňa, akryl, pastel
Elena Varšaviková, Čadca, Žilinský kraj • Šero, olej; Dievča s morským prasiatkom, olej
Agneša Vavrinová, Stupava, Bratislavský kraj • Grošák, litografia
Monika Vitanyi, Ruskov, Košický kraj • Požiar UPJŠ V, olej
Jozef Vrábel, Podvysoká, Žilinský kraj • Verona – most cez rieku, akvarel; Verona – jedna z uličiek, akvarel
Melinda Záležáková, Pribeta, Nitriansky kraj • Tajomstvo jazera, akryl
Milada Ždrnja, Drietoma, Trenčiansky kraj • Hniezda, nunoplstenie

C kategória:

Karola Absolonová, Nitra Nitriansky kraj • Prinášame radosť ráno i večer, akryl
Alena Adámková, Žilina, Žilinský kraj • Žena I, II, kresba tuš
Irena Bohunická, Žilina, Žilinský kraj • Sen šachového koňa, kombinovaná technika
Ján Brídzik, Mníchova Lehota, Trenčiansky kraj • Portrét dievčaťa, olej
Igor Čajko, Banská Bystrica, Banskobystrický kraj • Zátišie s hubami I, suchý pastel
Martin Dzúr, Košice, Košický kraj • Súmrak nad mestom, akryl
Anna Fábryová, Ružomberok, Žilinský kraj • Les v zime, akryl; Temný les, akryl
Alžbeta Göndöčová, Topoľčany, Nitriansky kraj • Ikaros, maľba a PC; Ikarov pád, maľba a PC
Mária Hanušovská, Banská Bystrica, Bratislavský kraj • Hazard, akryl
Július Haringa, Nitra, Nitriansky kraj • Machovka čerešňová, akvarel
Ľudmila Hudecová, Skalité, Žilinský kraj • Fenix – život je večný, olej
Dušan Chilý, Dunajov, Žilinský kraj • V uliciach II, akvarel
Edita Kallová, Modra, Bratislavský kraj • Smútok, pastel
Darina Knotková, Banská Bystrica, Banskobystrický kraj • Zabudnúť, dotvarované drevo s keramikou
Anton Kočiš, Stropkov, Prešovský kraj • Bodka III, kombinovaná technika
Mikuláš Láng, Trnovec nad Váhom, Nitriansky kraj • Drevená bižutéria, drevorezba
Eva Lorenzová, Košice, Košický kraj • Brána I (Neapol), akryl; Brána III (Mahon), akryl
Estera Luptáková, Banská Bystrica, Banskobystrický kraj • Vo vetre, akryl
Božena Maxová, Králiky, Banskobystrický kraj • Veria, že vedia lietať III, olej
Lucia Mertlová, Martin, Žilinský kraj • Letný deň v meste, akryl
František Miháľ, Poprad, Košický kraj • Horské pleso, pastel, akryl
Pavel Mochnacký, Svidník, Prešovský kraj • Ružové okuliare – tertaptych, akryl
Mária Mravcová, Martin, Žilinský kraj • Impresia V, monotypia; Impresia VII, monotypia
Elena Nedeliaková, Prievidza, Trenčiansky kraj • V daždi, akvarel; Súľovské skaly, akverel
Vesna Nehrebeczká, Košice, Košický kraj • Kamene, akvarel
Štefan Pastor, Košice, Košický kraj • Kompozícia, olej
Juraj Pekarovič, Bratislava, Bratislavský kraj • Poseidon – detail sochy, stippling: bodkovanie (pierko a tuš); Herkules – busta, stippling: bodkovanie (pierko a tuš)
Eva Pokorná, Malá Lehota, Banskobystrický kraj • Premeny, plstenie
Pavol Polák, Bratislava, Bratislavský kraj • Komorná hudba, akryl
Anna Rusnáková, Košice, Košický kraj • Nočné pytačky, akryl
Vladimír Seman, Novosad, Košický kraj • Lovci rakov, akryl
Tibor Scherhaufer, Trenčín, Trenčiansky kraj • Jablká, akryl
Darina Stellerová, Bratislava, Bratislavský kraj • Mačka, akryl
Katarína Vargová, Banská Bystrica, Banskobystrický kraj • Genius loci, enkaustika
Silvia Vargová, Horné Dubové, Trnavský kraj • Silvanus medzi dryádami, akryl
D kategória – insitná tvorba (art brute, naivné umenie, umenie outsiderov atď.):
Adela Balázsová, Lučenec, Banskobystrický kraj • Ružová záhrada I, II, olej
Tomáš Čupka, Nitra, Nitriansky kraj • Spomienka na dovolenku I, pastel
Rastislav Frič, Ružomberok, Žilinský kraj • Kapela, olej
Tibor Gurin, Spišská Nová Ves, Košický kraj • Kto do teba kameňom, ty doňho chlebom, kamenná plastika
Veronika Jurčáková, Mútne, Žilinský kraj • Neschopnosti, akryl, tuš, centropen; Les Folies, akryl, centropen; ŠACH-MAT, akryl, centropen
Mikuláš Majerčiak, Liptovská Sielnica, Žilinský kraj • Neznámy dravec, drevorezba
Zdenek Martinák, Liptovský Mikuláš, Žilinský kraj • Ikona, drevorezba; Moja Kočka Beata, drevorezba; Počiatok, drevorezba
Vladimír Martiš, Červený Kameň, Trenčiansky kraj • Akt, olej
Ján Nedosrost, Trenčín, Trenčiansky kraj • Deň po…, akryl
Martin Orlík, Vranov nad Topľou, Prešovský kraj • Na rybách, modelovanie z hliny
Jozef Pavlík, Osuské, Trnavský kraj • Ochranca, kolorované drevo
B. Z. Racine, Košice, Košický kraj • Vášeň, akryl, ceruza
Karol Stodolica, Turčiansky Michal, Žilinský kraj • Starec, Mlynárka, kamenná plastika