VÝSLEDKY 25. ročníka Celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky sólistov tanečníkov v ľudovom tanci Šaffova ostroha 2017.

 

Kategória D – interpreti ľudového tanca vo veku od 10 do 16 rokov

 

LAUREÁT:

Dániel VARGA a Angelika BARNOVÁ (DFS Malá Rakonca, Fiľakovo): Oláhoš a čardáš z Medzibodrožia

 

ZLATÉ PÁSMO:

Nikolas MOLNÁR a Bernadett CSOMOROVÁ (DFS Malá Rakonca, Fiľakovo): Palicový a čardáš zo Silickej planiny

Marek ADAM a Veronika DUTKOVIČOVÁ (DFS Cifroško, Vranov nad Topľou): Zemplinski čerkani cifrovani čapašovi čardaš (tanec podľa Juraja Šaffu)

BéhrAndrás BERTALAN (DFS Kisczallóközi, Dunajská Streda): Sallai verbunk

Ádam RAJCSÁNYI (DFS Csalli, Šamorín): Pastiersky palicový tanec a vasvári verbunk

Martin DONOVAL a Kamila POMPUROVÁ (DFS Matičiarik): Tance z Gemerskej Polomy

 

STRIEBOENÉ PÁSMO:

Matej KAŇUCH a Veronika BABINČÁKOVÁ (DFS Cifroško, Vranov nad Topľou): Čardáš z Pozdišoviec

Maroš KOVÁČ a Lenka FEDÁKOVÁ (MFS Želiezko, Košice): Čardáš z Pozdišoviec

Dániel BERKI a Emma SZŐLLŐSI (DFS Sendergő, Šahy): Čardáš z Medzibodrožia

Juraj BLAŽEK a Nikol SLÁDKOVÁ (DFS Kopaničiarik, Myjava): Starobapská, verbunk a hustý z Myjavy

Tomáš LENDVAY a Mária UHROVÁ (DFS Kornička, Trenčín): Polky z Trenčianskej Turnej

Martin BREZŇAN a Terézia ŠEVČÍKOVÁ (FSk Sliačanka, Liptovské Sliače): O sebe

Šimon JÁNOŠÍK a Tatiana CAPOVÁ (DFS Kornička, Trenčín): Čardáše z Trenčianskej Turnej

Dárius PACHOLSKÝ a Veronika LOČOVÁ (FS Hornád, Košice): Do šaflika a čardáš zo Šarišského Jastrabia

Filip CICÁK a Sofia RAUCHOVÁ (DFS Jurošík, Michalovce): Čardáš z Pozdišoviec

 

Kategória A – tanečníci interpretujúci tanec podľa významných tanečných osobností (povinný tanec podľa Juraja Šaffu a Gizely Frenovej a tanec podľa vlastného výberu

LAUREÁT:

Marek SABOL a Júlia LEŠKANIČOVÁ (neorganizovaní): Čardáš z Raslavíc

Róbert SABOL (FS Hornád, Košice): Višňovského verbunk

 

ZLATÉ PÁSMO:

Alfréd LINCKE a Martina KUPCOVÁ (TS Partia, Bratislava): Verbunk, čardáš a frišká z Branova

Martin HORVÁTH a Alexandra ŤASKOVÁ (FS Hornád, Košice): Čardáš z Pozdišoviec

 

STRIEBORNÉ PÁSMO

Samuel ČESLÁK a Antónia VEREBOVÁ (FS Železiar, Košice): Čardáš z Rakovca nad Ondavou

Daniel GÁŠPÁR (FS Rakonca, Fiľakovo): Verbunk a oláhoš z Medzibodrožia

 

Kategória B – tanečníci interpretujúci regionálnu tanečnú tradíciu

LAUREÁT:

Márk KRAJCSA a Friderika GYORGOVÁ (FS Rakonca, Fiľakovo): Čardáš z Podmedvešia

 

ZLATÉ PÁSMO:

Ladislav KONEČNÍK a Veronika ZGURIŠOVÁ(FS Kopaničiar, Myjava): Starobabská, verbunk a čardáš z Myjavských kopaníc

Štefan CHMELICKÝ a Daniela SRNANKOVÁ (FS Váh, Liptovský Mikuláš a FS Stavbár, Žilina): Šaflík a čardáš z Liptovskej Tepličky

Jakub GULÍK a Gabriela KOVÁČIKOVÁ (nezaradený a FSk Kýčera, Čierny Balog): Do Hora z Čierneho Balogu

Ondrej PAGÁČ a Katarína PAGÁČOVÁ (neorganizovaní, Brezová pod Bradlom): Verbunk a uklakovaná

Alojz KRAJČÍR a Viktória KRAJČÍROVÁ (FS Závodzan, Závod): Polka na šesť

 

STRIEBORNÉ PÁSMO:

Radovan BAJUS a Patrícia TÓTHOVÁ (FS Hornád, Košice): Čardáš zo Zámutova

Alexander KRAJČÍR a Lenka JENDRÁŠKOVÁ (FSk Lanšper, Závod): Zavrc sa mi dievča

Miroslav TOKARČÍK a Gabriela TOKARČÍKOVÁ (neorganizovaní): Tance z Orešian

Peter JARINČÍK a Monika NEUMANNOVÁ (FS Ruthenia, Bratislava): Skakaná a čardaš zo Šarišského Jastrabia

 

Kategória C – interpreti vo veku od 16 do 60 rokov – voľný výber

LAUREÁT:

Saróka BENCE (TS Nádas, Farná): Botoló a vasvári verbunk

 

 

STRIEBORNÉ PÁSMO:

Roman NOVÁK a Dorota BAKAJSOVÁ (FS Vranovčan, Vranov nad Topľou): Do šaflika a čardáš z Bystrian

 

Cena Petra Homolku: Martina KUPCOVÁ