Preskočiť na obsah

nedeľa 3. 7. 2016

 

KOSTOLY

 

EVANJELICKÉ SLUŽBY BOŽIE
8:30 – 9:30 / Evanjelický kostol
Účinkujú: FSk Kriváň z Východnej, ĽH Martinky Bobáňovej z Terchovej, Roman Malatinec, Igor Hraško

 

SLÁVNOSTNÁ SVÄTÁ OMŠA
9:30 – 10:45 / Rímskokatolícky kostol
Účinkujú: Michal Fiľo, Matúš Fiľo z Banskej Bystrice, FSk Javorníček z Hvozdnice, ĽH Javorníček, sestry Matákové z Čadce, ĽH Martinky Bobáňovej z Terchovej

 

HUMNO

 

ŠKOLIČKA TANCA
10:00 – 11:00
Detské hry a tance
Školu vedie: Marianna Svoreňová
Účinkujú: DFS Hanička z Košíc a DĽH Abovčane z Košíc

 

TANEČNÝ DOM – SUCHÁ HORA
11:15 – 12:15
Vyučovaný tanec: Tance zo Suchej Hory (Orava)
Taneční majstri: Alfred Lincke a Martina Martina Kupcová
Hrá: ĽH Michala Pagáča

 

TANEČNÝ DOM – CIGÁNSKE
12:30 – 13:30
Vyučovaný tanec: Cigánske tance z Poštárky od Bardejova (Šariš)
Taneční majstri: Vladimír Michalko a Marianna Svoreňová
Hrá: ĽH Michala Pagáča

 

GASTROCENTRUM

 

SÚSTREDENIE
10:00 – 10:30
Tanečný program pre všetkých návštevníkov festivalu, prostredníctvom ktorého sa dostanú do absolútnej pohody aj tí najväčší spáči.

 

PRI MUZIKE
11:45 – 12:30
Účinkuje: DFS Hanička

 

MALÁ SCÉNA

 

TALENTY
10:00 – 11:30
Predstavenie talentovaných tanečných a hudobných folklórnych kolektívov, speváckych skupín a sólistov inštrumentalistov i spevákov.
Účinkujú: DFS Turiec z Martina, DFS Venček z Popradu, DFS a FS Dúbravček z Plevníka, DFS Fialka z Partizánskeho, ŽSS Tišina z Belej, Folklorní klub Fogáš, DFS Pramienok zo Srbska, Pajtaški z Lekároviec, Folklórna spevácka skupina Povoja z Piešťan, DFSk Záborský - Župčany z Prešova, FSk Polonina z Košíc, DFS Gerulata z Bratislavy, FS Košičan z Košíc, Kalužiar z Vrútok, DFS Hanička z Košíc

 

Z NAJLEPŠÍCH
11:30 – 12:15
Program víťazov a laureátov celoštátnej súťaže sólistov tanečníkov v ľudovom tanci s medzinárodnou účasťou Šaffovej ostrohy 2016.

 

VÝCHODNÁ VO VÝCHODNEJ
12:15 – 13:00
Predstavenie kanadskej tanečnej skupiny, ktorá prišla na Slovensko po rokoch presvedčiť divákov, že je hodná nosiť meno Východná.

Účinkujú: Tanečná skupina Vychodna Toronto Dancers z Kanady

 

OHNISKO

 

TRADIČNÁ KUCHYŇA
10:00 – 15:00

 

ETNODOM

 

RAŇAJKY S ETNOLÓGMI
10:00 – 12:00
Neformálne stretnutie s absolventmi odboru etnológie, debata o možnostiach ich uplatnenia v praxi, o zmysle, smerovaní vzdelávania a prípravy v tomto odbore, o ďalších výzvach v rámci tejto témy.

 

PREMIETANIE FILMOV S ETNOLOGICKOU TEMATIKOU
13:00 – 14:00
Vlado Kružic – Fujarovanie
Peter Boboček – Cesta životom
Ľubor Patsch – Tradičné ovčiarstvo na Liptove v spomienkach baču Floriána Šavrtku z Liptovských Revúc
Vlado Kružic – Detvianski betlehemci

 

VEĽKÁ SCÉNA

 

PRÍBEHY OD ČIERNEHO MORA
13:30 – 14:30
repríza programu

 

KAŽDÝ CHVÍĽKU ŤAHÁ PÍLKU
14:30 – 16:00
Galaprogram 62. ročníka FFV
Účinkujú: Ľubomír Tatarka, ĽH Javorníček, ĽH Kúcane z Kútov, FS Kopaničiar z Myjavy, FS Gymnik z Bratislavy, FS Hornád z Košíc, FS Magura z Kežmarku, FS Váh z Liptovského Mikuláša, FS Živel z Bratislavy, FSk Kriváň z Východnej, víťazi Šaffovej ostrohy z kategórie C, víťazi detskej súťaže Vidiečanova Habovka, sestry Matákové, Súbor TIJERAS z Peru, tanečná zložka národného súboru SUKHISHVILI z Gruzínska, súbor BIZONE z Bulharska a speváci súboru BOZHYCHNI z Ukrajiny.

 

SPRIEVODNÉ PROGRAMY

 

ÚĽUV – JARMOK MAJSTROV REMESIEL
areál amfiteátra
piatok: 16:00 – 20:00
sobota: 09:30 – 20:00
nedeľa: 09:30 – 17:00

 

ŠKOLA REMESIEL S ÚĽUV-OM
kóje pod Májkou
sobota: 09:30 – 17:30
nedeľa: 09:30 – 15:00

 

KOŠIARIK
detské hry, piesne, tance, riekanky a iné zábavky
lúka v areáli amfiteátra
piatok: 16:30 – 18:30
sobota: 10:00 – 18:00
nedeľa: 10:00 – 15:00
Prítomnosť rodičov na programoch je nevyhnutná.

 

VÝCHODNIANSKA IZBA
areál obce Východná