Preskočiť na obsah

piatok 1. 7. 2016

 

HUMNO

 

JÁN LAZORÍK – ŽIVOT A DIELO
18:00 – 19:00
Program venovaný etnografovi, zberateľovi a vlastivednému bádateľovi Jánovi Lazoríkovi.

Účinkujú: FS Hornád z Košíc, ĽH Michala Pagáča, Marek Sabol, Vladimír Kendra, Alfred Lincke, Júlia Leškaňičová, Laura Kolačkovská, Ľudovít Cehelský a pozvaní hostia

 

VRBOVSKÍ VÍŤAZI
00:00 – 01:00
Kapela z Vrbového hrajúca „priemyselný folklór“.

 

GASTROCENTRUM

 

PRI MUZIKE
16:00 – 17:00
Vyhrávanie ĽH FS Kopaničiar a ĽH FS Rozsutec.

 

TANEČNÝ DOM – KOSTELEC
17:15 – 18:00
Vyučovaný tanec: Čardáš z Kostelca (Považie)
Taneční majstri: Marek Sabol, Vladimír Kendra, Júlia Leškaňičová
Hrá: ĽH Michala Pagáča

 

TANEČNÁ ZÁBAVA
23:00 – 02:00
S Ľudovou hudbou Rada Kertisa, ĽH FS Živel, ĽH FS Magura, ĽH FS Hornád

 

MALÁ SCÉNA

 

V KRČME
17:00 – 18:00
Program o tom, čo všetko sa mohlo odohrať počas nedeľného popoludnia v dedinskej krčme v prvej polovici minulého storočia.

Účinkujú: MSS Vepor z Klenovca, MSS Čierťaž z Nemeckej, Marta Tomková z Nemeckej, Marian Čupka zo Šumiaca, Peter Kocák ml. z Vranova nad Topľou a bývalí sólisti FS Podpoľanec z Detvy

 

PRIMÁŠI
18:00 – 18:45
Program Dzifče za vodu, venovaný dlhoročnému vynikajúcemu primášovi Ľubovi Šimčíkovi, ktorý pred dvoma rokmi oslávil okrúhle jubileum – šesťdesiatku.

Účinkujú: ĽH Šarišanci a Ľubomír Šimčík

 

KARPATON
23:00 – 00:00
Koncert folklórnej, artificiálnej, džezovej a alternatívnej hudby vyúsťujúcej do žánru worldmusic.

 

VEĽKÁ SCÉNA

 

DOLU VAŽINAMI
19:00 – 20:15
Program zostavený z vystúpení účinkujúcich sólistov a folklórnych kolektívov Žilinského samosprávneho kraja je symbolickým prepojením liptovského regiónu a horného Považia, ktoré spája nielen jedna rieka, ale aj život okolo nej.

Účinkujú: ĽH Martinky Bobáňovej z Terchovej, FS Rozsutec a FS Stavbár zo Žiliny, FSk Hájov a deti zo Strečna, Andrea Jágerová, FSk Lúčan z Lúčok, FS Váh z Liptovského Mikuláša, FS Liptov z Ružomberka

 

CHLEBOM A SOĽOU
20:15 – 20:30
Slávnostné otvorenie festivalu Východná, ktorý je najväčším národným folklórnym festivalom na Slovensku.
Účinkujú: Súbor TIJERAS z Peru, tanečná zložka súboru SUKHISHVILI z Gruzínska, súbor BIZONE z Bulharska a speváci súboru BOZHYCHNI z Ukrajiny, Marian Čupka z Banskej Bystrice, Veronika Kvočková z Terchovej, FS Vepor z Klenovca, FS Magura z Kežmarku, FS Hornád z Košíc, FS Kopaničiar z Myjavy , FS Živel z Bratisalvy, FS Liptov z Ružomberka, FS Rozsutec zo Žiliny, ĽH Martinky Bobáňovej z Terchovej, FSk Kriváň z Východnej, FSk Važec z Važca, FSk Štrbän zo Štrby, Eleonóra Vančíková Kapasná z Bratislavy

 

TVÁRE
20:30 – 22:00
Program o významných osobnostiach - tvárach súborov, ktoré im dávajú jasné smerovanie a filozofiu tvorby.

Účinkujú: FS Hornád z Košíc, FS Kopaničiar z Myjavy, FS Magura z Kežmarku, FS Živel z Bratislavy, FSk Kúcané z Kútov, ĽH FS Skaličan zo Skalice

 

NA DVORE
22:00 – 23:00
Predstavenie pripravené špeciálne pri príležitosti 60. výročia Poddukelského umeleckého ľudového súboru, ktoré kolektív oslávil pred rokom.

Účinkujú: hudobná, tanečná a spevácka zložka Poddukelského umeleckého ľudového súboru.

 

KOŠIARIK

 

16:00 – 18:00
Program pre najmladších návštevníkov festivalu, ktorí si môžu vyskúšať skladanie mapy Slovenska formou skladačky puzzle, netradičné športové súťaže v šikovnosti a rýchlosti, muzicírovanie na zvonkohre, striekanie ornamentov na papier, vyzdobovanie perníkovej chalúpky, vyrábanie bábok a ich oživenie.

 

ETNODOM

 

JÁN LAZORÍK – ŽIVOT A DIELO
17: 00 – 17:30
Vernisáž výstavy.

 

FILMY S ETNOLOGICKOU TEMATIKOU
17:30 – 18:30
Ján Kuska – Paľo Žiak, furman z Vrchslatiny
Jaro Ondo – Stretnutie s pltníkmi
Štefan Bán – Svadby v Gemeri
Ľubor Patsch – Gazdovanie na Hriňovských lazoch

 

OHNISKO A KOLIBA

 

TRADIČNÁ KUCHYŇA
16:00 – 19:15

 

SPRIEVODNÉ PROGRAMY

 

ÚĽUV – JARMOK MAJSTROV REMESIEL
areál amfiteátra
piatok: 16:00 – 20:00
sobota: 09:30 – 20:00
nedeľa: 09:30 – 17:00

 

ŠKOLA REMESIEL S ÚĽUV-OM
kóje pod Májkou
sobota: 09:30 – 17:30
nedeľa: 09:30 – 15:00

 

KOŠIARIK
detské hry, piesne, tance, riekanky a iné zábavky
lúka v areáli amfiteátra
piatok: 16:30 – 18:30
sobota: 10:00 – 18:00
nedeľa: 10:00 – 15:00
Prítomnosť rodičov na programoch je nevyhnutná.

 

VÝCHODNIANSKA IZBA
areál obce Východná