Preskočiť na obsah

Nedeľa, 5. 7. 2015

EVANJELICKÝ KOSTOL


EVANJELICKÉ SLUŽBY BOŽIE
08:30 – 09:30

RÍMSKOKATOLÍCKY KOSTOL


SLÁVNOSTNÁ SVÄTÁ OMŠA
09:30 – 10:45

HUMNO


NA SALAŠI
10:00 – 10:45
Rozprávanie baču Čalamachu o práci i zábave na salaši.
Pripravil: Ľubomír Tatarka

ŠKOLIČKA TANCA
11:00 – 11:45
Škola tanca pre deti.
Pripravila: Andrea Pitoňáková

TANEČNÝ DOM – NIE JE POLKA AKO POLKA
12:00 – 12:45
Šarišské polky z obcí Šemetkovce, Raslavice a Hertník.
Pripravili: Vladimír Michalko, Katarína Zagibová, Peter Vajda, Kristína Koniarová, Štefan Štec, Dušana Nuošková

GASTROCENTRUM


PRI MUZIKE
10:00 – 11:30
Vyhrávanie ľudových hudieb z rôznych regiónov Slovenska.
Pripravil: Michal Noga

TALENTY
11:45 – 12:45
Prezentácia nadaných folklórnych kolektívov a sólistov, ktorí chcú svoje schopnosti ukázať divákom vo Východnej.
Pripravila: Barbora Volochová

OHNISKO


TRADIČNÁ KUCHYŇA Z PIEŠŤAN
10:00 – 14:00
FS Žito z Piešťan predstaví regionálne tradičné jedlá.

ETNODOM


Pripravila Katedra etnológie a folkloristiky FF UKF v Nitre


K AKTUÁLNYM OTÁZKAM SCÉNICKÉHO FOLKLORIZMU
10:00 – 12:00
Moderovaná diskusia, zameraná na aktuálne otázky scénickej prezentácie hudobného a tanečného folklóru.
Moderuje: Jana Ambrózová

FILMOVÉ PROJEKCIE ING. JÁNA KUSKU, NICOLAUSFILM
12:00 – 14:00
Projekcie krátkych dokumentárnych filmov s etnologickou problematikou.
Pripravila: Zuzana Beňušková

KOŠIARIK


HRY A ZÁBAVKY
10:00 – 11:00
13:15 – 14:00
Súťaže pre malých aj veľkých, inšpirované ľudovými tradíciami.

V MAĽOVANOM DOMČEKU
11:00 – 12:00
Maľovanie tradičných ornamentov na telo i oblečenie, maľovanie perníkovej chalúpky.

MALÁ SCÉNA


TALENTY
10:00 – 11:00
Prezentácia nadaných folklórnych kolektívov a sólistov, ktorí chcú svoje schopnosti ukázať divákom vo Východnej.
Scenár a réžia: Barbora Volochová

Z NAJLEPŠÍCH

11:00 – 11:45
Vystúpenia laureátov celoštátnych súťaží a prehliadok v oblasti folklóru.
Pripravili: Peter a Štefan Kocákovci

DOBRE SME TO VYHÚTALI?
12:00 – 13:15
Program detských folklórnych súborov, zostavený z nápaditých a hravých choreografií ušitých deťom presne na mieru podľa veku, záujmu, regiónu.
Účinkujú: DFS Vienok z Bratislavy, DFS Matičiarik z Banskej Bystrice, DFS Zemplínik z Michaloviec, DFS Magdalénka z Modry.
Pripravila: Dana Blahová

VEĽKÁ SCÉNA


Z INÉHO SVETA
13:45 – 14:30
Program zahraničných súborov.
Účinkujú: Abriendo Surcos – Rio Cuarto, Argentína; súbor Koidupuna – Tallin, Estónsko; KUD Stanko Paunović – Pančevo, Srbsko; súbor Hacettepe – Ankara, Turecko
Pripravili: Zuzana Drugová a Michal Druga

BOHATSTVO KRÁSY
14:30 – 16:00
Galaprogram 61. ročníka Folklórneho festivalu Východná.
Účinkujú: FSk Kriváň z Východnej, FS Technik z Bratislavy, FS Podpoľanec z Detvy, FS Partia z Bratislavy, FSk Raslavičan z Raslavíc, FSk Kýčera z Čierneho Balogu, FSk Dolina z Gemerskej Polomy, ŽSS Trnki z Banskej Bystrice, FS Skorušina z Lieska, ŽSS Poľana z Jarabiny, Trombitáši Štefánikovci, Mária Brdárska-Janoška z Rejdovej
Pripravil: Martin Urban

SPRIEVODNÉ PROGRAMY – AREÁL AMFITEÁTRA


KOLIBA
Prezentácia salašníctva a ovčiarskych prác, spojená s ochutnávkou ovčieho syra a bryndze.

ÚĽUV – JARMOK MAJSTROV REMESIEL
piatok 16:00 – 20:00
sobota 09:30 – 20:00
nedeľa 09:30 – 17:00

ŠKOLA REMESIEL S ÚĽUV-OM
sobota 09:30 – 17:30
nedeľa 09:30 – 15:00

SPRIEVODNÉ PROGRAMY – AREÁL OBCE


VÝCHODNIANSKA IZBA