Preskočiť na obsah

Čriepky do mozaiky o Východnej 2009

 
Každá minca má dve strany. Aj pohľad na 55-ročný festival. Inak ho vnímajú ľudia do jeho prípravy priamo zainteresovaní, a inak diváci a návštevníci amfiteátra pod Kriváňom, hoci ambíciou jedných i druhých je – prežiť festivalové dni čo najpríjemnejšie.
V záujme – priblížiť si navzájom pohľady do kuchyne tvorcov, ale aj hlasy z druhej strany, nielen z pódia a zákulisia, ale aj z hľadiska a návštevníckeho zázemia, otvárame na našich stránkach aj možnosť pre Vás. Ak chcete „pridať čriepok do mozaiky“ o Folklórnom festivale Východná, radi Vám to umožníme. No poprosíme Vás, keby ste rozsah svojho „čriepku“ skorigovali do maximálne 15-20 riadkov formátu A4, aby sme mozaiku skladali z čriepkov, a nie „črepov.“ Aby aj slnko, hudba, spev a tanec, ktoré sa na čírom či farebnom  sklíčku-čriepku odblysnú, boli okamihom, ktorý nás spoločne poteší, pookrejeme pri ňom, a nie unaví.
Z Vašich „čriepkov“  chceme postupne vytvárať aj tohtoročnú webovú mozaiku FF Východná 2009. Adresujte ich, prosím, na e-mailovú adresu: vychodna@nocka.sk.

Vopred sa tešíme na farebnú škálu spoločnej mozaiky.

Milan Soukup, tlačový tajomník  FFV
 
čriepok od Daniely Fiačanovej
čriepky od novinárov
čriepok od Michala Majerčíka

... a tiež niekoľko slov od novinárov:
Ondreja Miháľa, kanadský Slovák, Toronto, Kanada
Anny Jordánovej z Českej republiky