Preskočiť na obsah

Výsledky - CINEAMA 2010

Ocenení autori na 18. ročníku celoštátnej postupovej súťaže amatérskej filmovej tvorby a videotvorby CINEAMA 2010
(28. – 30. 5. 2010;  Mestské kultúrne stredisko v Piešťanoch)

 



HLAVNÁ CENA
LOST NOMADS
Rastislav Hatiar, Liptovský Mikuláš


CENA PRIMÁTORA mesta  Piešťany
TAT TVAM ASI
Stanislava Bariaková a Juraj Jedinák
, Bratislava

Cena riaditeľky MSKS – Mestského kultúrneho strediska mesta  Piešťany
PRÍBEH SLOVENSKEJ RIEKY
Ľubor Patsch, Eduard Mocek
, ART ŠTÚDIO, Liptovský Hrádok




A – AMATÉRI


DOKUMENT

1. cena
VZŤAH
Enrik Bistika
, Medzev
2. cena
PUTOVANIE ZA KONKORDIOU
Vladimír Kružic, Zvolen
3. cena
PRÍBEH SLOVENSKEJ RIEKY,
Ľubor Patsch, Eduard Mocek, ART ŠTÚDIO, Liptovský Hrádok
Čestné uznanie
NÁJDI SI ČAS PRE ŽIVOT
Veronika Chrvalová, Piešťany



REPORTÁŽ

1. cena
TAT TVAM ASI,
Stanislava Bariaková a Juraj Jedinák
, Bratislava
2. cena
KADERNÍCI V LIPTOVSKEJ LÚŽNEJ       
Ján Kuska, Nicolausfilm, Liptovský Mikuláš
3. cena
UŠĽACHTILÁ KRÁSA
Emil Chlebničan, Kriváň



HRANÝ

1. cena
SVETÝ                                                                                      
Michal Kačmár, Jaroslav Vaľko
, Prešov
2. cena
INDIÁNSKA PRAVDA                        
Jaroslav Ondo, Veľký Šariš
 cena
SPISOVATEĽ                                 
Peter Čermák, Pezinok                                                                                                                       



VIDEOKLIP

1. cena
CIBA’S RAP (CIBOV RAP)
Martin Valenta, Prievidza

2. cena
STÚPAJ, STÚPAJ                               
Henrich N. Hujbert, Zuzana Paulíny                                                                                
3. cena
neudelená



ANIMOVANÝ

1. cena
LIFELINE                                          
Peter Varchoľ
, Košice
2. cena
ATRIÁKY – cíť sa ako nikdy predtým
ATRIÁKY – zabávaj sa ako nikdy predtým
Stano Griguš, Kežmarok
3. cena
ŽIVOT A SMRŤ
Tomáš Telepák, Prešov



EXPERIMENT 

1. cena
ANARCHIA 009                                
Andrej Danóczi
, Trenčín
2. cena
BEST FAMU FILM       
Peter Bališ, Poprad
3. cena
ŽIVOT                    
Róbert Tóth, Veľký Krtíš



MINÚTOVÉ FILMY

1. cena
RED BOX                                           
Lea Máriásiová, Rožňava
2. cena
POSLEDNÁ VÔĽA                           
Emil Chlebničan, Kriváň
3. cena
CHICKEN LIFESTYLE
Ján Kuska, Ľuboš Trizna, Nicolausfilm, Liptovský Mikuláš




B – DETI A MLÁDEŽ DO 18 ROKOV

1. cena
NOTESY                                 
                    
Tvorivá skupina ROMIDOKA ZDADALKAMA, Košice

Čestné uznanie
ZÁZRAČNÁ ČIAPKA                                                             
Danielle Ferreira, ZUŠ Ľ. Rajtera, Bratislava
KONCERT                         
Klára Zenková, ZŠ, Vyhne
ZVONČEK                                           
Alexandra Borzy, Lea Máriásiová, Maroš Körtvélyesi, Rožňava
TETÍČEK
Martina Palkociová, Košice
FARBY                                              
Detská filmová spoločnosť pri CVČ Domino, Košice




C – AUTORI DO 25 ROKOV

1. cena
BRAND LIFE
Stanislav Králik, Tomáš Kottra, Peter Alan Tavaly, Komárno

Čestné uznanie
EXPERIMENT                       
Martin Kondáč, Banská Bystrica



D – POSLUCHÁČI VYSOKÝCH FILMOVÝCH ŠKÔL

1. cena
IVAN ZAKÁZANÝ                       
Ivan Vredík ml., Žihľava, AU, Banská Bystrica

Čestné uznanie
PŘEŠÍT SVŮJ SEN
Lenka Dimunová, Prievidza, AU, Banská Bystrica




ZVLÁŠTNA KATEGÓRIA  K ROKU CHUDOBY

PLAČEM S ŤAŽKÝM SRDCOM                               
Lívia Ferková, Ondrej Kožuško, Filmový krúžok VÍLY KESAJ, Košice




CENA DIVÁKA

1. LOST  NOMADS
Rastislav Hatiar, Liptovský Mikuláš
2. VZŤAH
Enrik Bistika, Medzev
3. ZVONČEK                                           
Alexandra Borzy, Lea Máriásiová, Maroš Körtvélyesi, Rožňava


predseda poroty
doc. Anton Szomolányi


Piešťany 29. 5. 2010