Preskočiť na obsah

Archív Film a video 2015

CINEAMA 2015

23. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky amatérskej filmovej tvorby
CINEAMA je najstaršia a najprestížnejšia celoštátna súťaž v oblasti amatérskej filmovej tvorby na Slovensku, nadviazala a pokračuje v tradícii celoštátnej súťaže, ktorá sa konala v šesťdesiatych až osemdesiatych rokoch spoločne s českou súťažou. Pomenovanie CINEAMA a tento status nadobudla po roku 1992.
Vyhlasovateľom, odborným garantom a usporiadateľom súťaže CINEAMA je Národné osvetové centrum.
Celoštátne kolo súťaže CINEAMA sa uskutočnilo 5. – 7. júna 2015. Hlavnú cenu na 23. ročníku celoštátnej prehliadky amatérskej filmovej tvorby udelila porota CINEAMA 2015 Andrejovi Danóczimu za film Obrazy.
výsledky
program
viac o CINEAME 2015
pozvánka
terminy krajských, okresných, regionálnych kôl a celoštátneho kola súťaže
propozície a prihláška [pre tlač]

UNICA 2015 – ocenili štyri zo šiestich slovenských filmov

Medzinárodná porota Svetového kongresu a festivalu neprofesionálneho filmu UNICA, ktorý sa konal v dňoch 5.  –  12. 9. 2015 v ruskom Petrohrade, ocenila štyri zo šiestich amatérskych filmov reprezentujúcich Slovenskú republiku.
Animovaná snímka Zuzany Balážovej z Košíc ON THE WAY HOME / NA CESTE DOMOV a experiment Andreja Danócziho z Trenčína OBRAZY získali bronzové medaily. Dva ďalšie filmy V TURECKEJ  POD  KRÍŽNOU – dokument Jána Kusku a Ľuboša Triznu z Liptovského Mikuláša a hraný film KRVAVÉ VIANOCE mladej skupiny tvorcov zo Základnej umeleckej školy v Rimavskej Sobote, získali čestné uznania.
Viac na http://www.unica-web.com/