Preskočiť na obsah

Archív Film a video 2010

CINEAMA 2010

28. – 30. 5. 2010 sa v Mestskom kultúrnom stredisku v Piešťanoch konal už 18. ročník celoštátnej postupovej súťaže amatérskej filmovej tvorby a videotvorby CINEAMA 2010. Autori so svojimi filmami postúpili od okresného kola cez krajské až do celoštátneho kola. Celoštátne kolo realizovalo Národné osvetové centrum v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Piešťanoch, s finančným príspevkom Ministerstva kultúry SR, z prostriedkov grantového systému MK SR a od sponzorov.
propozície
program
nesúťažná projekcia (kolekcie českých filmov a filmy z archívu UNICA 2009) 

V Piešťanoch sa stretli amatérski filmári (zdroj http://www.tvkarpaty.sk/)

UNICA 2010 – striebro a bronz pre Slovensko

V dňoch 28. augusta až 5. septembra 2010 sa vo Švajčiarskom Eisiedelne neďaleko Zurichu konal 72. svetový festival neprofesionálneho filmu UNICA. Zúčastnilo sa ho do 350 delegátov, autorov, hostí a divákov zo všetkých členských krajín UNICA.
Dokumentárny film V Uhlisku nad Porúbkou od autora Jána Kusku z Liptovského Mikuláša získal v hlavnej súťaži v konkurencii takmer 140 filmov z 32 krajín striebornú medailu UNICA a Špeciálnu cenu za film zobrazujúci svet zvierat.  V súťaži minútových filmov získal film Jána Kusku a Ľuboša Triznu Chicken lifestyle tretie miesto spomedzi tridsiatich dvoch filmov z 22 krajín.
viac

Tatranský kamzík 2010

Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, v spolupráci s ART ŠTÚDIOM a mestom Liptovský Hrádok, Národným osvetovým centrom a Asociáciou filmových amatérov a videoamatérov zorganizovalo pre všetkých priaznivcov filmového umenia XXIII. ročník medzinárodnej tematickej súťaže neprofesionálnych filmov Tatranský kamzík, ktorá sa uskutočnila v dňoch 15. - 17. októbra 2010 v priestoroch Sokolovne v Liptovskom Hrádku.
výsledky
tlačová správa (5.10.2010)
tlačová správa (20.10.2010)
program [.pdf]
pozvánka [.pdf]
plagát [.pdf]