Preskočiť na obsah

máj

Podujatia v máji 2012

14. misijná konferencia Slovenského evanjelizačného strediska (4.5.2012 o 19.00 hod. a 5.5.2012 od 8.30 do 21.00 hod., konferencia, vstup voľný) - viac na www.evs.sk

BIG BAND-MR SWING BRNO, Česká republika (11.5.2012 o 19.00 hod., koncert)

Probudím se včera (15.5.2012 o 18.00 hod., filmové predstavenie)

O bohoch a ľuďoch (17.5.2012 o 10.00 hod., organizované filmové predstavenie)

Christopher Durang: NEVYLIEČITEĽNÍ (17.5.2012 o 19.00 hod.)

Richard Müller a Dan Bárta
POTICHU TOUR 2 a pol
(21.5.2012 o 19.oo hod., koncert)

VII.ročník festivalu rozhlasových rozprávok ZÁZRAČNÝ ORIEŠOK Kniha v rozhlase- rozhlas v knihe
Dřevěné divadlo Jana Hrubce: HONZA A DRAK (23.5.2012 o 10.00 hod., Malá sála, bábkové predstavenie)

Umelecký súbor LÚČNICA "Lúčnica-môj život" program venovaný 85.narodeninám Prof. Štefana Nosáľa (29.5.2012 o 19:00 hod., folklór)

Pripravujeme

57.PIEŠŤANSKÝ FESTIVAL - Slovenská filharmónia a Slovenský filharmonický zbor (14.6.2012 o 19.00 hod., koncert)

Výstavy

  Naďa Mikolášiková-Ábelová INVENTÚRA RECYKEL (od 3.5. do 21.5.2012, výstava)

Mestská knižnica mesta Piešťany, Bibiana - medzinárodný dom umenia pre deti, NOC-Dom umenia Piešťany
VII. ročník festivalu rozhlasových rozprávok
ZÁZRAČNÝ ORIEŠOK Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe


JŮ, HELE - ILUSTRÁCIE, VOLNÁ KRESBA A GRAFIKA STANISLAVA HOLÉHO
Reprezentatívny prierez tvorbou známeho českého  maliara, grafika a ilustrátora. (od 3.5. do 30.5.2012, výstava)

JIŘÍ TRNKA: V SLUŽBÁCH IMAGINÁCIE (od 3.5. do 30.5.2012, výstava)
Výstava legendárneho ilustrátora, maliara, grafika, autora kreslených bábkových filmov a režiséra Jiřího Trnku.


ILUSTRÁTORI OCENENÍ NA BIB 2011  
SLOVENSKÍ ILUSTRÁTORI OCENENÍ NA BIB 1967-2011  
GRAND PRIX BIB 1967-2011  
FILMOVÝ KOUZELNÍK KAREL ZEMAN

Výstava fotografií mapujúcich dielo svetoznámeho českého  režiséra. (od 23.5. do 30.5. 2012, výstavy)

GALÉRIA   Majerník (prízemie DU - stála expozícia )  

Výstavy sú otvorené pondelok - piatok od 12:00 do 16:00 hod.        

Program Domu umenia nájdete na internete:
www.domumenia-piestany.sk; www.nocka.sk/du-piestany; www.pic.piestany.sk a www.epiestany.sk
Na postrehy a názory návštevníkov sa tešíme na našej e-mail adrese: dom-umenia@slovanet.sk

Predpredaj vstupeniek v pokladni Domu umenia, pondelok – piatok od 14.00 – 17.00 hod. a hodinu pred predstavením. Pokladňa: tel. 033/2458001 a on-line: www.ticketportal.sk

Vážení diváci,
Prosíme Vás o dodržanie hodiny začiatku predstavenia uvedenej na vstupenke. Po začiatku predstavenia nie je možný vstup do hľadiska.

V prípade zrušeného predstavenia vstupné vraciame do 7 prac. dní v pokladni Domu umenia Piešťany. Vstupenky kúpené v sieti Ticketportal môžete vrátiť len na predajných miestach Ticketportal.

Zákaz vstupu do hľadiska počas predstavenia! ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!

redaktor: Taňa Pavlíčková

MR Swing Brno

piatok  11. mája 2012 o 19.oo hod., koncert

Petrova hudobná agentúra uvádza
koncert veľkého tanečného orchestra

BIG BAND - MR SWING BRNO, Česká republika
Dirigent:  Milan Rudolecký 

V programe:  SVETOZNÁME MELÓDIE
Účinkujú:
Saxofóny: Červinková, Stodulka, Bartáková, Škubal, Stachová  Pozouny: Novotný, Žížek, Bachal  
Trúbky: Křivánek, Zjadin, Straka
Rytmika: Lhotský, Juračka, Bauer  Vokál: Kristenová, Sedláčková, Duchoň
Hosť koncertu: Štefan Lúčny, talentovaný hráč na trúbku, žiak ZUŠ Piešťany

 Orchester MR Swing Brno
Orchester MR SWING bol založený v roku 1991. Počas 20 sezón orchester odohral približne 1000 vystúpení. V repertoári orchestra je okolo 240 skladieb, aktualizovaných asi 180. Orchester hrá swing, rock n´roll, boogie-woogie, quickstep, jive, cha cha, rumba, samba, salsa, tango, argentinské tango, slowfox, foxtrot, waltz, valčík, polka, mazurka i fanfáry.
Po celú dobu pôsobenia orchestra spracovával a doposiaľ spracováva aranžmány skladieb jeho kapelník a terajší dirigent Milan Rudolecký, ktorý až donedávna hral v orchestri na klarinet a alt-saxofon. Spolu s ním sú orchestru už 20 rokov verní trumpetista Vojtěch Zadin a speváčka Ivana Budinská.

Vstupné: 8,- €  ( študenti a dôchodcovia 4,- € )
Vstupenky:
Vstupenky sú už v predpredaji v pokladni Domu umenia Piešťany v pondelok – piatok 14.oo – 17.oo a hodinu pred koncertom. Telefón: 033/24 58 001 .

redaktor: Taňa Pavlíčková

Probudím se včera

utorok 15. mája 2012 o 18.00 hod., filmové predstavenie

Probudím se včera

Nová česká komédia zo študentského prostredia o ceste za študentskou láskou do hlbín nedávnej minulosti. Skvelý príbeh, nevšedná milostná zápletka a celkom nečakaná pointa.

Réžia: Miroslav Šmídmajer
Hrajú: Jiří Mádl, Eva Josefíková, Filip Blažek, Viktor Preiss, Miroslav Táborský, Nela Boudová, Pet Nárožný, Zlata Adamovská, Svatopluk Skopal
Komédia ČR 2011, 120 min., MP-12

Film Probudím se včeraNová česká komédia zo študentského prostredia o ceste za študentskou láskou do hlbín nedávnej minulosti.
Sympatický štyridsiatnik Petr Kovář dostane úžasnú šancu vrátiť sa na chvíľu do svojich študentských čias, do júna 1989, aby konečne vyznal lásku svojej bývalej spolužiačke Eliške. Má opäť osemnásť, ale zostalo mu vedomie i pamäť štyridsiatnika. Snaží sa získať sympatie Elišky, ale musí zvládať aj študentské povinnosti, s čím nepočítal. Zabudol tiež, ako odlišné bolo školstvo pred nežnou revolúciou a čo to znamená byť znova v koži študenta v časoch, keď sa pánom profesorom hovorilo súdruhovia.
Komické situácie i vážnejšie konflikty rieši s vtipom, nadhľadom i mladíckou drzosťou. Výborná zábava, energia mladosti, študentská recesia. Originálna spomienka na dobu spred nežnej revolúcie. Skvelý príbeh, nevšedná milostná zápletka a celkom nečakaná pointa.

Vstupné:  2,30 €
Vstupenky:
Vstupenky si môžete rezervovať v pokladni Domu umenia Piešťany v pondelok – piatok od 14.00 h do 17.00 h a hodinu pred predstavením. Tel: Pokladňa: 033/24 58 001

redaktor: Taňa Pavlíčková

O bohoch a ľuďoch

štvrtok 17. mája 2012 o 10.00 hod., organizované filmové predstavenie

O bohoch a ľuďoch (Des hommes et des dieux)   

Na MFF v Cannes ocenená dráma režiséra Xaviera Beauvoisa, natočená podľa skutočných udalostí z roku 1996. O vnútornom zápase a odvahe cisterciánskych mníchov čeliacich hrozbe teroristov v Alžírsku. Svedectvo o vernosti, sile viery a duchovnom porozumení medzi kresťanmi a moslimami.

Réžia: Xavier Beauvois Scenár: Étienne Comar Kamera: Caroline Champetier Strih: Marie-Julie Maille Hrajú: Lambert Wilson, Michael Lonsdale, Olivier Rabourdin, Philippe Laudenbach, Jacques Herlin, Loic Pichon, Xavier Maly, Jean-Marie Frin, Adel Bencherif, Arben Bajraktaraj, Farid Larbi,  Sabrina Ouazani
Dráma, Francúzsko 2010, 120 min. MP-12

 Film O bohoch a ľuďochKláštor uprostred hôr, Alžírsko, 90. roky. Osem francúzskych cisterciánskych mníchov žije v harmónii s miestnymi moslimami, no po tom, čo islamistickí  fundamentalisti zavraždia chorvátskych robotníkov, ľudí zachváti strach. Mnísi odmietajú vojenskú ochranu a v strachu hľadajú odpoveď na otázku, či ostať, alebo odísť. Aj napriek pribúdajúcim nepokojom v okolí a rastúcemu strachu pomaly, po jednom, prichádzajú na to, že ich jedinou možnosťou je ostať...nech sa stane čokoľvek.
O bohoch a ľuďoch prináša svedectvo o radikálnej oddanosti mníchov a sile posolstva pokoja a duchovného porozumenia, ktoré sa snažili šíriť medzi kresťanmi a moslimami. Film je inšpirovaný skutočným príbehom komunity cisterciánskych mníchov z Tibhirine v r. 1996. Získal Veľkú cenu poroty na festivale v Cannes 2010 (Grand Prix) a zožal obrovský úspech v európskej kinodistribúcii (vo Francúzsku film videlo viac ako 3 milióny ľudí).

Vstupné:  1,50 €
Vstupenky:
Vstupenky si môžete rezervovať v pokladni Domu umenia Piešťany v pondelok – piatok od 14.00 h do 17.00 h a hodinu pred predstavením. Tel: Pokladňa: 033/24 58 001

redaktor: Taňa Pavlíčková

Nevyliečiteľní

štvrtok  17.5. 2012 o 19.oo hod, divadelné predstavenie

Christopher Durang:  NEVYLIEČITEĽNÍ

Miestami bláznivá, miestami lyrická komédia - človek uprostred dnešného sveta - navonok slobodný, ale vo vnútri zmietaný pochybnosťami.
Účinkujú:  Csongor Kassai, Lenka Barilíková, Helena Krajčiová, Kamil Mikulčík, Viktor Horján
Réžia: Michal Spišák
 Nevyliečiteľní
Miestami bláznivá, miestami lyrická komédia - človek uprostred dnešného sveta - navonok slobodný, ale vo vnútri zmietaný pochybnosťami. Hľadá pevný bod, o ktorý by mohol zachytiť svoj rozháraný život plný neistôt. A tým pevným bodom môže byť aj druhá osoba, ktorá je rovnako plná pochybností.
Hrdinovia hry sú nespokojní so svojím životom, chcú dosiahnuť zmenu, zoznamujú sa na inzerát, riešia svoje problémy u psychoterapeutov, ktorí by potrebovali psychiatrickú pomoc možno viac ako oni sami. Hnacím motorom snaženia postáv je obrovská túžba po prekonaní odcudzenia, po zblížení, po nájdení opory v druhom, blízkom človeku.

Vstupné: 10,- € 
Vstupenky:
Vstupenky si môžete rezervovať v pokladni Domu umenia Piešťany v pondelok – piatok od 14.00 h do 17.00 h a hodinu pred predstavením. Tel: Pokladňa: 033/2458 001 alebo on-line www.ticketportal.sk


redaktor: Taňa Pavlíčková

Richard Müller

pondelok  21. mája 2012 o 19.oo hod., koncert

Richard Müller
POTICHU TOUR 2 a 1/2

špeciálny hosť   Dan Bárta
POTICHU TOUR 2 a 1/2
Müller spolu s kapelou predvedie na turné POTICHU TOUR 2 a ½ nový program, ktorý obsahuje špeciálne „tiché“ úpravy Richardových hitov. Nebude chýbať ani exkluzívny hosť – fenomenálny český spevák Dan Bárta.
Beznádejne vypredané sály, obrovský úspech a úžasné ohlasy divákov presvedčili Richarda a jeho organizačný tím, aby pridal k Potichu tour 2 ďalšie koncerty. Fanúšikovia, ktorých mestá sa do jesenného turné nedostali sa tak môžu tešiť na famózny hudobný zážitok.
Od 24. marca do 24. mája navštívi Richard spolu s kapelou a hosťom Danom Bártom celkom 20 miest. Jedinými mestami, ktoré sa na trase objavia opäť, budú Bratislava a Praha. Program ostane takmer nezmenený. Počas dvojhodinového predstavenia zaznejú najväčšie hity v atraktívnych aranžmánoch, ale i piesne, ktoré sa na Richardových playlistoch bežne neobjavujú.

Vstupné: 29,- € 
Vstupenky:
Vstupenky si môžete rezervovať v pokladni Domu umenia Piešťany v pondelok – piatok od 14.00 h do 17.00 h a hodinu pred predstavením. Tel: Pokladňa: 033/2458 001 alebo on-line www.ticketportal.sk


redaktor: Taňa Pavlíčková

Honza a drak

streda 23. mája 2012 o 10.00 hod., Malá sála, detské bábkové predstavenie

Mestská knižnica mesta Piešťany
VII. ročník festivalu rozhlasových rozprávok
ZÁZRAČNÝ ORIEŠOK  Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe


Dřevěné divadlo Jana Hrubce
HONZA A DRAK

Bábkové predstavenie na motívy rozprávky Boženy Němcovej.  Honza a drak
Klasická marionetami hraná rozprávka o odvážnom Honzovi, nešťastnom kráľovi a princeznej v ťažkostiach. O popletenej mame, lakomom barónovi a čarovnej starenke.  O kráľovej cvičenej žabe, o dreve, ktoré rastie vysoko. O silnom mlynárovi a jeho rieke. Ale hlavne o láske a obetavosti a tiež o tom, že veľká smola sa môže zmeniť v nečakané šťastie.
 

Vstupné: 1,- €
Vstupenky:
Vstupenky si môžete rezervovať v pokladni Domu umenia Piešťany v pondelok – piatok od 14.00 h do 17.00 h a hodinu pred predstavením. Tel: Pokladňa: 033/2458 001

redaktor: Taňa Pavlíčková

Umelecký súbor Lúčnica - Môj život

utorok  29. mája 2012 o 19.oo hod., reprezentačný program

Umelecký súbor
LÚČNICA - MÔJ ŽIVOT
program venovaný 85. narodeninám prof. Štefana Nosáľa

Choreografia: prof. Štefan Nosáľ
Réžia: Ján Ďurovčík
Hudba: Svetozár Stračina, Tibor Andrašovan, ...
Návrhy kostýmov: Šarlota Kišová, Dagmar Roháčová
Účinkujú: Tanečný súbor a sólisti Lúčnice, spevácka skupina a orchester Lúčnice a hostia.

Lúčnica môj životProfesor Štefan Nosáľ sa narodil 20. januára 1927 v Hriňovej. Po štúdiách na gymnáziu v rokoch 1939 - 1947 odišiel študovať na Slovenskú vysokú školu technickú do Bratislavy. V rokoch 1953 - 1957 absolvoval Vysokú školu múzických umení, odbor choreografia. Od roku 1968 učil na Vysokej škole múzických umení. Dvadsať rokov viedol katedru tanečnej tvorby, (od roku 1980 ako profesor). Napísal vysokoškolskú učebnicu Choreografia ľudového tanca, v roku 1991 vyšlo jej druhé vydanie. Ďalej autobiografiu Môj život Lúčnica a Drahoš Machala o ňom napísal knihu Čarodejník Lúčnice Štefan Nosáľ.
Od roku 1949 je tanečníkom a choreografom v súbore Lúčnica, neskôr ako umelecký vedúci súboru. V Lúčnici vytvoril vyše 100 tanečných kompozícií a viacero celovečerných komponovaných programov.
Je nositeľom najvyšších štátnych vyznamenaní: národný umelec, rad Ľ. Štúra, Pribinov kríž I. triedy, Krištáľové krídlo, cena J. Straussa.

Vstupné: 13,- € 
Vstupenky:
Vstupenky si môžete rezervovať v pokladni Domu umenia Piešťany v pondelok – piatok od 14.00 h do 17.00 h a hodinu pred predstavením. Tel: Pokladňa: 033/2458 001 alebo on-line www.ticketportal.sk


redaktor: Taňa Pavlíčková

Výstavy

Výstavné priestory Domu umenia Piešťany
 
od 3.5. do 21.5.2012   
NAĎA MIKOLÁŠIKOVÁ –Ábelová
 INVENTÚRA RECYKEL  

Vernisáž výstavy sa uskutoční 3.5. 2012 o 17.oo hod.


Mestská knižnica mesta Piešťany,  Bibiana - Medzinárodný dom umenia pre deti,
NOC-Dom umenia Piešťany
VII. ročník festivalu rozhlasových rozprávok
ZÁZRAČNÝ ORIEŠOK  Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe


od 3.5. do 30.5. 2012
JŮ, HELE
ILUSTRÁCIE, VOLNÁ KRESBA A GRAFIKA STANISLAVA HOLÉHO

Reprezentatívny prierez tvorbou známeho českého  maliara, grafika a ilustrátora.

JIŘÍ TRNKA: V SLUŽBÁCH IMAGINÁCIE
Výstava legendárneho ilustrátora, maliara, grafika, autora kreslených bábkových filmov a režiséra Jiřího Trnku.

od 23.5. do 30.5. 2012
ILUSTRÁTORI OCENENÍ NA BIB 2011  
SLOVENSKÍ ILUSTRÁTORI OCENENÍ NA BIB 1967-2011  
GRAND PRIX BIB 1967-2011  
FILMOVÝ KOUZELNÍK KAREL ZEMAN

Výstava fotografií mapujúcich dielo svetoznámeho českého  režiséra.
Vernisáž výstav 23.5. o 9.30 hod.

Výstavné priestory sú otvorené pondelok – piatok od 12.oo do 16.oo hod.

redaktor: Taňa Pavlíčková