Preskočiť na obsah

Podujatia vo februári 2010

Koncert – Preßburger Klezmer Band

Pressburger Klezmer Band

Preßburger Klezmer Band


Účinkujú:
Marta Potančoková – sólový spev
Miro Lago – klarinet, vokály
Andrej Werner - husle, vokály
Snežana Jović-Werner – akordeón, sólový spev
Pavol Šuška – klavír, syntetizátor, vokály
Samo Alexander – kontrabas, sólový spev
Ján Oríško - bicie    

Pressburger Klezmer BandPreßburger Klezmer Band je popredný zástupca žánru ethno / world music a súčasne prvá klezmerová kapela na Slovensku. Preßburger Klezmer Band vznikol v roku 1995. Odvtedy formácia účinkovala na množstve obsahovo rozmanitých koncertov a iných kultúrnych podujatiach na Slovensku i v Európe počnúc koncertmi zaradenými do cyklov vážnej hudby až po vystúpenia na mnohých hudobných festivaloch. Ako už napovedá sám názov kapely, za základ svojej hudby si vybrala klezmer (t.j. ľudovú hudbu východoeurópskych Židov), ktorý však dotvára vlastnou interpretáciou, originálnymi aranžmánmi a kombinuje ho s inými hudobnými štýlmi. Takto možno cítiť v jej hre nielen „čistý“ klezmer, ale aj prvky jazzu, reggae, latino, slovenského, cigánskeho a balkánskeho folklóru, či nádych Orientu. Inak povedané – emotívna a tanečná muzika.
Program „Mit libe... S láskou...“ ponúka prechádzku strednou Európou, aká bola ešte dávno, ale aká zostáva sčasti aj dnes. Prechádzku veselými aj smutnými, ale vždy trocha zasnívanými piesňami. Cestu z Haliča na Balkán a späť.  Cestu, ktorá kedysi viedla jedným štátom. Staručkou monarchiou.

Vstupné:  10,- €

Divadelné predstavenie – Domáce väzenie


Domáce väzenie


Réžia: Juraj NVOTA
Účinkujú: Zdena STUDENKOVÁ, Jozef VAJDA, Marta SLÁDEČKOVÁ, Zuzana TLUČKOVÁ, Peter SKLÁR

Predstavenie Domáce väzenie (v originálnom znení The Prisoner of Second Avenue) je ukážkou toho, aký vážny dosah na vašu psychiku môže mať strata zamestnania.
Starnúci muž Otto prežíva najhoršie životné obdobie. Čerstvo ho prepustili z práce a on čaká na vhodný okamih, kedy túto skutočnosť oznámi manželke Mimi. Vonku za oknom je veľká horúčava a mesto trpí častými výpadkami elektrickej energie. Otto je stále podráždenejší. Pocity hnevu, nenávisti, zlosti ba dokonca i žiarlivosti postupom času prerastú do chorobných stavov, ktoré Otta privedú až k psychiatrovi Psychiater pre nervovo zrúteného muža stenčuje rodinný rozpočet a keď manželom vykradnú ich prekrásny byt na 14. poschodí novučičkého činžiaku, zdá sa, že horšie už byť nemôže...

Cena vstupenky 13,– €

Divadelné predstavenie – Čajočky


Čajočky


Režia a choreografia: Ján Ďurovčík
Scenár: Peter Pavlac
Hudba: Peter Nagy
Účinkujú: Nela Pocisková, Lenka Rakarová, Dáša Šarközyová, Natália Hatalová,  Jana Golisová a ďaľšie..

Nový bláznivý muzikál o mladých krásnych ženách, ktorým sa občas odpúšťa aj to, že sú inteligentné. Slečinky si dokonale užívajú svoj slobodný študentský život až kým sa nečakane ocitnú pred dôležitou životnou križovatkou.
Atraktívna trendy komédia o dievčatách, ktoré vo víre pomsty, existenčných problémov a sexuálnych narážok od profesorov zakladajú nový bulvárny magazín. Naplniť takýto nápad nie je jednoduché. Znamená to dostať sa do prostredia súčasnej spoločenskej elity, najbohatšej smotánky, podnikateľov, celebrít a showbiznisu. Prenikajú prekvapene do sveta, ktorý vnímali len z televíznych obrazoviek a časopisov. Rozbieha sa uletený stroj komických situácií z intímneho zákulisia mediálneho prostredia s množstvom napätia a nečakaných zvratov.

Vstupné: 16,- €

Podujatia vo februári 2010

Umenie zdravotne postihnutých občanov SR a ČR (výstava, 1. 2. 2010 - 28.2.2010)
Ing. Miroslav Cheben - Fotografické diela (výstava, 1. 2. 2010 - 14.2.2010)
Uloviť miliardára (divadelná prehliadka, 2. 2. 2010)
Kvíz o najlepšieho žiaka školy (divadelná prehliadka, 2. 2. 2010)
Spoločná prezentačná výstava obrazov - Zuzana Medzay - Zuzana Szokeová - Danica Báníková - Tomáš Bánik - Oskar Jakubis ml. (výstava, 2. 2. 2010 - 28.2.2010)
Pressburger Klezmer Band (koncert, 11. 2. 2010)
Doba ľadová 3 (filmové prestavenie, 16. 2. 2010)
Neil Simon: Domáce väzenie (divadelné prestavenie, 17. 2. 2010)
Čajočky (divadelné prestavenie, 23. 2. 2010)
2 Bobule (filmové prestavenie, 25. 2. 2010)