Preskočiť na obsah

Cena Jozefa Kronera 2009

Udeľovanie ceny - Dom umenia Piešťany, 26.10.2009

Udeľovanie ceny - Dom umenia Piešťany, 26.10.2009

Lívia Nogová z manažmentu Slovenských elektrární sa prihovorila za generálneho partnera Ceny Jozefa Kronera

foto © M. Soukup
 
Cena Jozefa Kronera 2009 v Piešťanoch už po deviaty raz poctou výnimočnému herectvu
Dňa 26. októbra 2009 odovzdali v Dome umenia v Piešťanoch „Cenu Jozefa Kronera“. Spoluorganizátormi sú Spoločnosť Jozefa Kronera, Národné osvetové centrum a Kysucká kultúrna nadácia.
Herecké a ľudské posolstvo Jozefa Kronera sa udeľovaním Ceny Jozefa Kronera v kategóriách celoživotnej tvorby a za najlepší herecký výkon v uplynulej sezóne stáva symbolickým majákom i métou a motivuje k vynikajúcim výkonom generácie kolegov, obdivovateľov a nasledovníkov slovenského divadelného, rozhlasového, filmového a televízneho herca Jozefa Kronera (1924 -1998). o Cene J. Kronera viac
 
31. 10. 2009 o 20,05 h. odvysielala STV 2 záznam zo Slávnostného odovzdávania Ceny Jozefa Kronera

 
Tlačové správy:

foto Jozefa Kronera
 
Rozhovor s laureátmi Ceny Jozefa Kronera za rok 2009
PIEŠŤANY (26. októbra) Laureátkou prestížnej Ceny Jozefa Kronera za celoživotnú tvorbu sa stala členka činohry Slovenského národného divadla Božidara Turzonovová. A Cenu Jozefa Kronera za najpozoruhodnejší herecký počin z oblasti divadla, filmu, televízie a rozhlasu v sezóne 2008/2009 získal mladý herec Samuel Spišák za výkon vo filme Nedodržaný sľub. Oboch sme oslovili.
rozhovor s Božidarou Turzonovovou
rozhovor so Samuelom Spišákom
 
Spoločnosť Jozefa Kronera udelila na tohtoročnej Scénickej žatve aj Cenu Jozefa Kronera za celoživotný prínos v hereckej tvorbe v neprofesionálnom divadle  Ing. Štefanovi Orságovi, hercovi Divadla „A“ z Prievidze.
 
Partneri:
logo partnera - Slovenské elektárne,Enel  logo TV Patriot - mediálny partner